User Image

Klnk. Psk. Cansu Metin

Psikoloji

(6)
 • Seans Ücreti : ₺120
 • Seans Süresi : 45 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
23 Eki
Cumartesi
24 Eki
Pazar
25 Eki
Pazartesi
26 Eki
Salı

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

  veya  

Özgeçmiş

Uzmanlıkları

Yetişkin Terapisi, Davranışçı Bilişsel Terapi, Madde Bağımlılığı, Bipolar Bozukluk, Kaygı Bozuklukları, Depresyon, OKB, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Öfke Kontrolü, Somatik Belirtiler ve Ağrı, Stres, Özgüven, Yeme Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları, Davranış Bozuklukları, Kayıp ve Yas, Psikotik Bozukluklar, Uyku Bozuklukları

Hakkında

Klinik Psikoloji yüksek lisansımı İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nde tamamladım. 2.Yüksek Lisansım için Gelişim Üniversitesinde öğrenim görmekteyim.  Eğitim hayatım boyunca Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA) , İstanbul  Çağlayan Adliyesi, Üstün Dökmen Küçük Şeyler Anaokulu, Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Adecco İnsan Kaynakları gibi birçok yerde staj yaptım. DATEM 'den Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi ve Ebru Şalcıoğlu  süpervizyonu almış bulunmakla birlikte ; APAMER'den Yrd.Doç.Dr. Nevin Dölek'ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı  Terapi, Terapötik Kartlar eğitimini birlikte aldım. Nilüfer Devecigil'den Oyun Terapisi ve süpervizyonunu tamamladım. Ayrıca MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), SCL 90-R, PANSS, Standardize Mini Mental Test, Bender-Gestalt Testi (Çocuklar İçin), Ankara Gelişim Envanteri, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi,  Standford Binet Zeka Testi, PeaBody Kelime Resim Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Burdon Dikkat Testi, Bir İnsan Çiz Testi, Minimental Test, Kent EGY Zeka Testi , Porteus Labirent Testleri uygulayıcı sertifikalarına sahibim.

Sertifikalar

2015   Psikolojik Testler Eğitimi , Apamer , Bakırköy


2016   Kısa Sürekli Çözüm Odaklı Terapi, Apamer, Bakırköy


2019,  Yetişkin ve Çocuk Projektif Testleri Eğitimi , DBE( Davranış Bilimleri Enstitüsü)

 

2019. Terapötik Kartlar ile Psikoterapi Süreci , Yar.Doç.Dr. Nevin DÖLEK

 

2019,  Kognitif Davranış Terapisi Eğitimi ve Süpervizyonu , Prof.Dr. Ebru ŞALCIOĞLU

 

2020 , Mindfulness ve Mindful School Uygulamaları , Yrd.Doc.Dr. Bilge UZUN
 

 

Son Makaleleri

11-07-2021
Küçüklüğümden veri parmağımı emiyorum

Yaklaşık 6 7 yaşlarından beri parmagimi emiyorum bunu altında psikolojik bir neden olabilir diye düşündüm 14 yaşındayım erkeğim.

12-07-2021

Merhabalar, Bu refleksif tepkiler ilk çocukluk dönemi sürecinde gelişen, bir gelişim dönemi özelliğidir. Muhtemel gelişim süreciniz göz önüne alındığında latent dönemde bu vb tepkilerin devamı beklenmez, ancak bu durumun devamlılığı üzerine , hangi durumlarda devam ediyor ve sürekliliği nasıl seyrediyor? Bu süreçleri detaylı değerlendirmek gerekir.


08-07-2021
Psikolojik Nefes Darlığı

Cansu hanım merhaba, bende çok rahatsız edici bir şekilde nefes darlığı var. Dönem dönem nefes darlığı yaşadığımdan dolayı bunu engellemeye çalıştım ve çeşitli tiklerim oluştu. Mesela bir dönem öksürerek nefes almayı denedim ve alışkanlık haline geldi, bazı dönemlerde vücudumdan değişik bir titreme ve ses çıkmaya başladı ve şimdi hali hazırda da nefes almak için kendimi kasıp esniyorum bu da alışkanlık haline geldi. Belki fiziksel bir problem ama ben psikolojik olduğunu düşünüyorum. Sanki yarım nefes alıyor gibiyim tamamen ciğerlerim havayla dolmuyor. Çok kötü hissediyorum malesef cevap verirseniz çok sevinirim.

09-07-2021

Merhabalar , Bazen fizyolojik nedenlere bağlı olarak değişkenlik gösteren bedensel tepkilerimizin olması oldukça doğaldır. Ancak psikolojik değerlendirme kısmı noktasında, neden yeterli nefes alamadığınız düşünüyorsunuz? ,Bu durum ne sıklıkla seyrediyor ?, ve sizi bu düşüncelere iten nedenlerin rasyonelliğinin incelenmesi önemlidir. Doğru nefes alma teknikleri ve egzersizleri ile bu durumu daha stabil hale getirmek mümkündür.


31-05-2021
NEDEN BÖYLE DAVRANIYORUM

Sürekli kendimi ezme durumu halindeyim insanların bana normal bakışlarını bile kafamda kurup benimle dalga geçiyorlarmış gibi düşünüyorum kendimi azıcık bile sevmiyorum sevemiyorum sürekli kendimi aşağılayıp herkesi kendimden üstün görüyorum

31-05-2021

Merhabalar, Bu düşüncelerin zeminini oluşturabilecek, ya da sürekliliğini sağlayan durumların tespiti oldukça önemlidir. Aksi taktirde bu düşüncelerin devam etmesi benliğimizi huzursuz edebilir. Profesyonel bir destek alarak bu süreci bir destek psikoterapisi ile değerlendirmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.


21-05-2021
Utangaçlık

Merhaba, ben sevgilim olduğu zaman yanında rahat olamıyorum. Kendim olamıyorum. Tanımadığım insanların yanında yani genellikle kalabalık bir gruba girdiğimde bazen elimi kolumu nereye koyacağımı ne konuşacağını bilmiyorum. Bunları fazla yaşamasam da kafama çok takıyorum. İnsanlarin benim hakkımda arkamdan suskun sessiz sakin yada saf demesini düşünmek istemiyorum bu duruma sinirleniyorum. Çünkü normalde arkadaş cevremde çok konuşkan sosyal bir insanım. İnsanlar bazen bu durumu yaşarlar mi yoksa destek almam gerekiyor mu ?

21-05-2021

Merhabalar, Bahsettiğiniz yaşantılar örneklemelerde mizaç özelliği payı büyüktür.Ancak, kendinizi ifade etme biçiminiz tavır ve davranışlarınız, bulunduğunuz çevreye ve kişilere göre değişkenlik gösterebilir bu anormal bir durum değildir. Fakat kendi kimliğinizi dışında hareket ettiğiniz bir durum var, ve sizi kendinize yabancılaştırıyor ise bir uzmandan destek almanızı öneririm.


07-05-2021
ön görüşme

Sizinle ön görüşme yapabilir miyim acaba bişeyler öğrenmek adına

07-05-2021

Tabiki seans takviminden randevu alabilirsiniz.


02-05-2021
Okb

Merhabalar, benim okb sorunum var. Çözüm için ne gibi yol izlemem gerekiyor. Evde kendim yapabileceğim birşey var mı?

02-05-2021

Merhaba Obsesif Kompulsif Bozukluk'ta öncelikli olarak obsesyonlarin zemini ve günlük işlevselliğinizi ne kadar etkilediğini tespit etmek önemlidir.Ancak muhakkak psikoterapi desteği almalısınız.


Loading...
 • 01-05-2021

  Tek kelimeyle harika


 • 27-03-2021

  işinin uzmanı cansu hanım. gayet güzel bir seanstı.


 • 29-04-2021


 • 26-04-2021


 • 22-04-2021


 • 05-04-2021


Loading...