User Image

Gizem Turgut

Uzman Klinik Psikolog

(2)
  • Online Seans Ücreti : ₺200
  • Seans Süresi : 50 Dk
  • Ücretsiz Ön Görüşme
25 May
Çarşamba
26 May
Perşembe
27 May
Cuma
28 May
Cumartesi

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

  veya  

Özgeçmiş

1986 Ankara doğumlu. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İİSBF Psikoloji Bölümü'nde (2007 - 2012) tamamladı. Lisans eğitimi sırasında çeşitli STK’ların eğitim projelerinde gönüllü eğitmen olarak çalıştı. İlk yüksek lisansını Maltepe Üniversitesi SBE Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Tezli Yüksek Lisans Programı'nda (2012 - 2014) yaptı. Daha sonra Okan Üniversitesi SBE Klinik Psikoloji (Tezsiz) Yüksek Lisans Programı'nda (2017 - 2019) ikinci yüksek lisansını yaptı. Yüksek lisans eğitimleri sırasında sırasında MMPI Uygulayıcı Sertifikası Eğitimi’ne, Çocuk Gelişim ve Zeka Testleri Eğitimi’ne, ve İnsan Kaynakları Test Bataryası Eğitimi’ne katıldı. Gene bu süreçte Aile Danışmanlığı Sertifika Programı’na katılarak da bireysel terapinin yanı sıra çift terapisi verme konusunda da yetkinleşti. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında ilk dönem Klinik Psk. Dr. Burcu Sevim'den teorik olarak Bilişsel Davranışçı Terapiler 1 dersini alırken Psikiyatrist Dr. Pervin Sevda Bıkmaz ve Klinik Psk. Dr. Hakan Duman'dan da uygulamalı olarak Dinamik Psikoterapi Odaklı Süpervizyon dersi almıştır. İkinci dönem de gene Klinik Psk. Dr. Burcu Sevim'den teorik olarak Bilişsel Davranışçı Terapiler 2 dersi alırken Klinik Psk. Dr. Emel Stroup'tan uygulamalı olarak Bilişsel Davranışçı Terapi Odaklı Süpervizyon dersi almıştır.   Bu süreçte Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı'nda aldığı derslerden bağımsız olarak Kognitif Terapi Workshop’larına, Şema Terapi Eğitimi’ne, Kısa Süreli Dinamik Psikoterapiler Eğitimi’ne, Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi’ne ve Oyun Terapisi Eğitici Eğitmenliği Eğitimi’ne katılarak kendini klinik psikolojinin farklı uygulama alanlarında yetkinleştirdi.

Son Makaleleri

05-01-2022
Bipolar bozukluk

Merhabalar, Kardeşim 20 yaşında bipolar bozukluk hastası bu konuda terapi veriyor musunuz ayrıca online dışında klinikte hizmetiniz var mıdır biz İstanbul'da ikamet ediyoruz

05-01-2022

Merhabalar, Evet, bu konuda terapi veriyorum. Online terapi veriyorum sadece.


13-12-2021
Okb

Hocam merhaba ben birşey soracaktım Birkaç yıldır okb hastasıyım doktora gitmiştim fakat size birşey soracağım Mesela şunu öğrenmek istiyorum kafama çok takıldı, engellenemeyen düşünce ve düşünce takıntısı ile tekrarlanan bazı hareketler deniliyor bu hastalığı tanımlarken, sorum da şu olacak yani bu düşünceler vesvese tarzi düşünceler her insana geliyordur ama ben okb olduğum için rahatlama bakımından tekrarliyorumdur demi? Yoksa vesvese bu tür düşünceler kaygılar herkese uğruyordur heralde? Diye bir doktora sordu oda bana şu yanıtı verdi -Merhaba, bu tür düşünceler evet herkeste olabilir ama günlük hayatımızın işlevselliğini etkilemeye başladığı zaman, günün büyük bir bölümü bu düşücelerle geçtiği zaman bozukluk tanımına uygun olur. Bende bu kez bu sözü kafama takmaya başladım yani insanız sonuçta her an düşünüyoruz ve aklimiza olumsuz seylerde geliyor surekli yani vesvese yani bundan dolayı korkmamaliyim demi hocam aklima gelebilir herşey önemli olan hareketleri tekrarlamamak yoksa akila herşey gelebilir demi hocam?

14-12-2021

Merhabalar. OKB hastalığının genel döngüsünde bireyler akıllarına bir düşünce geldiğinde o düşüncenin kendilerine vermiş oldukları rahatsızlık ile baş edebilmek için bazı tekrar eden davranışlarda bulunurlar. Bu davranışlar kişiyi rahatlattığı için biz bunlara "Güvenlik Davranışı" ismini veriyoruz. Bu tekrar eden davranışlar yüzünden kişinin günlük olarak yapması gereken işler bir süre sonra ister istemez aksar. Şu anda siz de OKB ile ilgili olarak edindiğiniz bir bilgiyi sıklıkla düşünme eğilimi gösteriyorsunuz ve bu düşüncenin size verdiği rahatsızlıkla da baş edebilmek için kendinizi, düşüncelerini onaylatma ihtiyacı duyduğunuzdan dolayı bir arayış içindesiniz. Bu arayışınızı güvenlik davranışı olarak nitelendirebiliriz ve muhtemelen benim verdiğim cevap sizin için yeterli olmayacaktır ve aynı soruyu bir çok uzmana sorarak kendinizi rahatlatmaya çalışacaksınızdır. Sizin günlük işlevselliğinizi bozan bu güvenlik davranışlarınız olmadan düşüncelerinizin size verdiği rahatsızlık ile baş edebilmenin daha işlevsel yollarını öğrenmek isterseniz sistem üzerinden benden randevu oluşturabilirsiniz.


21-05-2021
Sosyal fobi

Merhaba, artık kendimi tanıyamıyorum çok fazla alıngan olmaya başladım. Yeni ortamlara girmek benim için çok güçleşti. Bazen tanımadığım insanların yanında ne diyeceğimi elimi kolumu nereye koyacağımı bilmiyorum geriliyorum. Zaten sevgili yaptığımda yanında genelde hep utanmışımdır. Rahat hareket edip rahat konuşamadığım için artık sevgilim olmasını da istemiyorum. Aslında genel olarak neşeli konuşkan sosyal bir insanım. Arkadaşlarımın yanında rahatım. Erkek arkadaşlarım daha çoktur. Okulu hep çok severdim. Sadece bu utangaçlık durumunu lise 2 ve 3 de bir miktar yaşadım zor alıştım. Çünkü sürekli okul değiştiriyordum. Değiştirmemin sebebi farklı bölüm okumak özelde okumak vs. Asla utangaçlık değildi. Acaba herkes dönem dönem bu problemi yaşıyor mu merak ediyorum. Yoksa ben utangaç bir insan miyim ? 21 yasindayim bu problemler yeni mi çıkmaya başladı. Çok alıngan biri olmaya başladım. Sosyal fobiye dönüşmesinden korkuyorum

21-05-2021

Merhabalar, anladığıma göre tanıdığınız arkadaşlarınızın yanında neşeli ve konuşkan iken sosyal ortama girdiğinizde ve romantik ilişkinizde çok rahat davranamıyor ve utanıyorsunuz. Bu yüzden artık sosyal ortama girmek ya da romantik ilişkiye başlamak istemiyorsunuz. Bir psikolog olarak tanı koymak mesleki sınırlarımı aşar ancak yaşadığınız bu sorun iyice içinden çıkılmaz bir hal almadan ve günlük hayatınızda yapmanız gereken şeylere engel olmadan profesyonel bir destek almanız sizin için yararlı olacaktır. Eğer bu konuda benden profesyonel destek almak isterseniz takvim uygulamasından uygun gün ve saatlerime bakarak sizin için de uygun bir zamana randevu oluşturabilirsiniz.


12-05-2021
Bilgi

Seans için profilinizde 50 dakika 120 TL yazıyor sizin dediğiniz gibi 15+10 25 dakika içinmi 120 TL ödeme yapacam

12-05-2021

Ücret ödemeden ücretsiz ön görüşme butonuna basarsanız 15 + 10 = 25 dklık ilk görüşmeyi yapabiliriz. Sonraki görüşmelerde 50 dk için 120 TL ödeme yapacaksınız.


11-05-2021
Bilgi

Cinsel terapi veriyormusunuz ve son seans saatiniz akşam kaça kadar

12-05-2021

Evet, cinsel terapi veriyorum. Takvim uygulamasında son seans saatimi 19:00 olarak belirledim ancak daha geç bir saate randevu oluşturmak isterseniz uygun olduğunuz günü belirtirseniz o gün için son seans saatimi en geç 23:00 olarak belirleyebilirim.


Loading...
  • 07-11-2021


  • 01-07-2021


Loading...
jetklinik whatsapp