User Image

Gözde Durusoy Er

Uzman Klinik Psikolog

(1)
  • Online Seans Ücreti : ₺300
  • Seans Süresi : 50 Dk
  • Ücretsiz Ön Görüşme
20 May
Cuma
21 May
Cumartesi
22 May
Pazar
23 May
Pazartesi

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

  veya  

Özgeçmiş

2016 yılında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 2017'de başladığım yüksek lisans eğitimimi 2019 yılında "Üniversite Öğrencilerinde Sosyal Kaygı, Bilinçli Farkındalık ve Üstbilişlerin Değerlendirilmesi" konulu tezimi tez çalışmamla birlikte tamamladım. Yüksek lisans öğrenimi boyunca süpervizyon eşliğinde danışan psikoterapilerini sürdürdüm. 2017 Aralık- 2018 Mayıs tarihleri arasında 6 modülden oluşan Bilişsel Davranışçı Eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandım. Çocuk ve Ergenlerde Terapötik Teknikleri (Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Sanat Terapisi Teknikleri) Eğitimini tamamladım. Birçok psikolojik danışmanlık merkezinde çocuk, ergen ve yetişkin psikoterapi süreçlerini takip etmenin yanında “mizaç ve bireysel farklılıklar” ile ilgili çalışmalar yaptım. Şu anda Arel Üniversitesinde Klinik Psikoloji doktora programına devam etmenin yanında, "Yazarak Dışa Vurma" konusu hakkında bir Tübitak projesinde görev almaktayım. Online olarak danışan takibi sürdürmekteyim.

Uyguladığım Psikolojik Testler:

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (Mmpi)

Cattell Zekâ Testi 2a ve 3a Formları

Beck Depresyon ve Beck Anksiyete Envanteri

Wechsler Çocuklar İçin Zekâ Ölçeği (Wisc- R)

Çocuk Resim Analizleri

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi

C.A.T

Denver Gelişim Envanteri

Otizm Tarama Ölçeği (M-CHAT)

Son Makaleleri

  • Uzman/Hekim henüz makale yayınlamamıştır.

13-02-2022
teşhisim hakkında

Gözde Hanım merhabalar, Yaklaşık 1 aydır akut depresyon şikayetlerim için psikiyatristimle terapiye ve ilaç tedavisine başladım. İlk etapta duxet ve beraberinde invega başlandı ancak birlikte alımında bazı yan etkiler gösterdiği için invega'yı kestik, abizol'e başlattı doktorum. Henüz benimle teşhisi paylaşmadı, belki de belirlenmedi ancak bu kullandığım ilaçlar doğrultusunda bipolar bozukluğa sahip olma ihtimalim var mıdır? Veya şizofrenik bir duruma? Bu konuda yorumlarınızı merak ediyorum ve rica ediyorum. Sevgiler.

15-02-2022

Merhabalar, Bahsettiğiniz ilaçlar birkaç farklı tanı ve belirtide kullanılabilir ilaçlardır. ilaç konusuyla ilgili bilgi vermek, bir ilaç tedavisini sürdürmek ve bir tanı koymak psikiyatri uzmanı bir hekimin uzmanlık alanıdır. Biz psikologlar ise, yaşadığınız problemlerle başa çıkmak adına psikoterapi yaparız. Bunun yanında, bir kişiyle hiç görüşme yapmadan, sadece reçetelendirilmiş ilaçlarına bakarak tanı koymak doğru bir yaklaşım değildir, gerçeği de yansıtmayabilir. Bu sebeple, size tanı hakkında veya ilaç tedavisi hakkında bilgi veremem. Ancak yaşadığınız durumla ilgili psikolojik destek verebilirim.


Loading...
  • 12-02-2022

    evet teşekkür ederim


Loading...
jetklinik whatsapp