Uzman Klinik Psikolog Işıl Bahar

Işıl Bahar

Uzman Klinik Psikolog

(123)
 • Online Seans Ücreti : ₺ 999 ₺499
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme Yap

Müsait : Tam seans veya ön görüşme yapılabilir.

Ön Görüşme : Sadece ön görüşme yapılabilir.

7 Ara
Perşembe
8 Ara
Cuma
9 Ara
Cumartesi

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

  veya  

Özgeçmiş

HAKKIMDA

Lisans eğitimini 2016 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde,  yüksek lisansını da 2020 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır. Ayrıca 2016 senesinde lisans eğitimini tamamladığı üniversitede eş zamanlı olarak pedagojik formasyon eğitimi de almıştır. Yüksek lisans bitirme tezini DOÇ. DR. ÇİĞDEM YAVUZ GÜLER ’in danışmanlığında “Psikoloji eğitimi mental iyi oluşu, duygu düzenleme becerisini ve iletişim yeterliliğini arttırır mı? karşılaştırmalı bir çalışma “ üzerine yazarak klinik psikolog unvanını kazanmıştır.

Lisans eğitimi süresince İstanbul Adalet Sarayı Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Yerleşkesi’nde aile mahkemesinde, İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve  Darülaceze Başkanlığı’nda stajlarını tamamlamıştır.

Mezun olduktan hemen sonra eğitim sektöründe işe başlamıştır. Uğur Okulları, Final Okulları ve Özel Ay Okulları’nın psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimlerinde çalışmıştır. Bu köklü eğitim kurumlarında farklı yaş kademelerinde toplam 4 sene boyunca görev almıştır.

Yüksek lisans eğitiminin birinci yılında iş hayatına 1 sene ara vermiş olup, akademik çalışmalara ve gönüllü projelerde çalışmaya yönelmiştir. 10 ay boyunca  Üsküdar Üniversitesi Np Nöropsikiyatri Tıp Merkezi’nde Klinik Psikolog Dr. Cengiz DEMİRSOY’un ekibinde gönüllü co-terapist olarak ( yardımcı terapist) görev almıştır. Dönemsel olarak katıldığı bu projede hocanın süpervizörlüğünde obsesif kompulsif bozukluk, sosyal fobi, panik bozukluk, travma vb. hastalarının seanslarını yürütmüştür. Projenin amacı haftalık 1-2 ekstra seansla exposure çalışmalarının desteklenmesi ile özellikle akut hastaların daha çabuk iyileşmesini sağlamaktır. Buradaki projeden ayrıldıktan sonra zorunlu stajını  NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde 2 haftalık süreçte tamamlamıştır. Bu süreçte Prof. Dr. Nevzat Tarhan,  Prof. Dr. Hüsnü Erkmen, Pr. Dr. Sermin Kesebir, Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’ın konsey vizitlerine katılmıştır. Bağımlılık servisinde samba eğitimine, diğer servislerin ergoterapi çalışmalarına ve vaka analizi/süpervizyon etkinliklerine katılmıştır. Çeşitli hastaların EEG ve EKT süreçlerinde gözlemci olarak bulunmuştur. Bağlı olduğu mentör hocanın verdiği ölçekleri yönlendirdiği hastalara uygulamıştır. Stajın tamamlanmasının ardından iş hayatına geri dönmüştür.

Lisansüstü eğitiminde üniversitesinin benimsediği Bilişsel Davranışçı terapi ekolünün derslerini Prof. Dr. Hakan Türkçapar’ın ekibinden Prof. Dr. Aslıhan Dönmez ve Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’un ekibinden Dr. Öğr. Üyesi Gülçin Şenyuva’dan almıştır, ancak bununla yetinmeyerek iş ve okul hayatının yanı sıra birçok farklı eğitime katılarak kariyerine yön vermiştir. Bu eğitimlerden bazıları şunlardır: Dr. Erdoğan Özmen’den 20 hafta süren psikodinamik psikoterapi eğitimi almıştır. Dr. Nevin Dölek’ten 16 saat süren çocuklarla bilişsel davranışçı terapi eğitimi almıştır. Uzman Klinik Psikolog Elif Terziköy’ den oyun terapisine giriş eğitimi almıştır. Son dönemlerde çocuklarda ve yetişkinlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğunda ayırıcı tanıya katkı sağlayan Moxo Dikkat Testi uygulayıcısıdır. Alanda kullanılan birçok çocuk ve yetişkin ölçek ve test eğitimi de bulunmaktadır.

2021 yılında çalıştığı eğitim kurumundaki aktif iş hayatını sonlandırarak serbest çalışan olarak kariyerine devam etme kararı almıştır. 2 senedir çeşitli online platformlarda ve anlaşmalı olduğu danışmanlık merkezlerinde yüz yüze, klinik psikolog olarak seanslarını yürütmektedir. Yetişkin terapisi ve Çocuk/Ergen Terapisi alanında çalışmaktadır. Yürütmekte olduğu seanslarında ağırlıklı olarak Bilişsel Davranışçı terapi ekolünü kullanmakta olup, zaman zaman psikodinamik öğretilerden yararlanmaktadır. Çocuklarla çalışırken oyun terapisi tekniklerini de kullanabilmektedir.

EĞİTİMLER

- Psikodinamik Psikoterapi Eğitimi / 20 hafta/ Dr. Erdoğan Özmen  ( Filika Psikolojik Danışmanlık )

- Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Danışmanlık Yaklaşımı Eğitimi / 16 saat/ Dr. Nevin Dölek (Padem Psikoloji)

- Oyun Terapisi Eğitimi / Uzman Klinik Psikolog Elif Terziköy (İstanbul Psikoloji Enstitüsü)

- Moxo Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikası ( MOXO TÜRKİYE)

- MMPI Minnesota Çok Yönlü Kişilik Testi (PSİKİYATRİ VE PSİKOLOJİ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ )

-WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası (PSİKİYATRİ VE PSİKOLOJİ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ)

-Çocuk Resimlerini Yorumlama Eğitimi (Brain Danışmanlık )

- Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi Uygulayıcı Sertifikası  (Brain Danışmanlık )

- Çocuklara Uygulanan Objektif Testler Eğitimi / Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Gesell Gelişim Testi, Okht, Agte Gelişim Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frostig Görsel Algılama Testi, CAT, Koppitz İnsan Çizim Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi (PADEM Psikoloji)

- Çocuk Testleri Uygulayıcı Sertifikası /Arzu Listesi, Bier Çümle Tamamlama, Louisa Duss, Coopersmith Öz Saygı Envanteri, Piers Harris Öz Saygı Envanteri, Aile Değerlendirme Ölçeği, D2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Catell 2-A Zeka Testi, Raven Şekil Örüntü Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolıtan Okul Olgunluğu Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği (BİLGELİK ENSTİTÜSÜ)

- Çocuk İstismarına Sağlıklı Müdahale Eğitimi (İNSAN BİLİMLERİ DERNEĞİ ve PSİKOLOGOS BİLİMSEL ARAŞTIRMA DERNEĞİ )

- Aile İçinde Duygular Semineri (Tözok )

- Etkili ve Güzel Konuşma Eğitimi ( İAÜ Sürekli Eğitim Merkezi)

- Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ( KOSGEB)

 

  • Merhabalar biz buna psikosomatik belirtiler diyoruz. Temelde kaygı ile alakalı bir konu. Ben bir psikiyatriste görünmenizi olumlu buluyorum öncelikli olarak daha sonra psikoterapi desteği almanızı öneririm.

  • Merhabalar depresyon belirtileri gösteriyorsunuz. Kendine ve etrafa yabancılaşma bir depresyon belirtisidir. Destek almayı düşünür iseniz beklerim.

  • Merhabalar. Bu tariflediğiniz durumun bilimsel adı “sosyal fobi”dir. Ben ön görüşmeye gelmenizi akabinde terapi desteği almanızı gerekli görüyorum. Sevgiler.

  • Merhabalar ücretsiz ön görüşmeye bekliyorum yarın. Takvimimden oluşturabilirsiniz.

  • Merhabalar sitemizdeki tüm uzman klınık psikologlar bu konuda size yardımcı olacaktır. Dileğiniz kişiyle görüşme sağlayabilirsiniz.

  • Merhaba ön görüşmeye beklerim sizi konuyu bir detaylı anlayalım.

  • Merhabalar tek katılınız, öncelikle bir sorunu konuşmalıyız.

  • Vallahi bende bilemedim :) Bence siz iki tarafın bazı özelliklerinden rahatsızsınız. Birine razı olmak zorunda mısınız bende size bunu soruyorum?

  • Merhabalar bu sitedeki yer alan çocuklara ölüm nasıl anlatılmalı bloğumu okuyunuz lütfen. Ölümü saklamamalıyız ya da çocuğu kandıracak hamleler yapmamalıyız. Blogtaki şekili hayvanı için uyarlayıp anlatabilirsiniz. Mehmet Teber hocanın instagramında zor sorular kolay cevaplar etkinliğinden bilgilenebilirsiniz. Tekrar kuş almak zorunluluğunuz yok nasıl arzu ediyorsanız öyle davranın. Tek bildiğim bu yas yaşanmalı. Çocuğun duygularını ifade edebileceği rahat bir ortamda durumu açıklayın. Ölüm her canlı için var bakın yapraklara ilkbaharda doğuyor yazları yeşeriyor sonbaharda yok olup gidiyor.

  • Merhaba hayatımı yaşamama engel oluyor, hayatta beni geriye atıyor diyorsanız evet almalısınız.

  • Merhabalar uyuşturucunun etkisiyle bedende istemsiz hareketler olur bunu tarifliyorsunuz. Bağımlılık merkezlerinden destek almalı, önce bir psikiyatriste görünmelisiniz. Sonrasında psikoterapi desteği alabilirsiniz.

  • Destek almanızı öneririm.

  • Merhaba, İlaçlarını aksatma. Aileni ikna etmeye bak bir an önce. Buradaki ücretsiz ön görüşmeye ikna edebilirsin bence durumumu ciddi gördüler de gerekli konuşmayı sağlarım ben. Cinnet anlarının azalması için bunu sebeplerini konuşmamız sana yardımcı olmamız gerekiyor. Tek önerim daha yumuşak nesneler seçip öfkeni onlarla boşaltmayı denemen olur. Yastık yumruklama. Kağıt parçalama gibi. Ailede sana yakın birini konuşmaya ikna et bir uzmanla intihar düşüncesinde de bahset o kişiye. Yardım iste.

  • Merhabalar bu anlattıklarınız bana takıntı hastalığını türlerinden biri olan dini takıntıyı düşündürttü bana. Ben kesinlikle psikoterapi desteği almanız gerektiğini düşünüyorum. İlaç + psikoterapi sizi rahatlatacaktır. Ertelemeyin. Bilgi için ücretsiz ön görüşmeye beklerim.

Loading...
 • 09-05-2023


 • 13-04-2023


 • 27-02-2023


 • 15-02-2023


 • 15-02-2023


 • 15-02-2023

  Hayatımı değiştiren bir insan. Nereden nereye geldiğimi keşke detaylı anlatabilsem. Kendisinden önce birçok görüşme yapmıştım ama Işıl Hanım çok anlayışlı. Kesinlikle doğru tercih


 • 15-02-2023


 • 13-02-2023


 • 02-02-2023

  Her zaman olduğu gibi yine jetklinikten memnun kaldım uzmanlarınız o kadar kıymetli ve ilgili ki Allah emeğinizin karşılığını versin ışıl hanımın tavsiyeleri beni çok memnun etti tuvalet eğitiminde geçirdiğim süreçte yaşadığım sorunlar karşısında içimi bi hayli rahatlattı çok teşekkür ederim kendisine


 • 29-12-2022


 • 26-12-2022


 • 21-12-2022


 • 19-12-2022


 • 02-12-2022


 • 27-11-2022


 • 25-11-2022


 • 21-11-2022


 • 20-11-2022


 • 15-11-2022


 • 14-11-2022


Loading...
jetklinik whatsapp