User Image

Damla Gülmez

Psikolog

(0)
  • Online Seans Ücreti : ₺189
  • Seans Süresi : 50 Dk
  • Ücretsiz Ön Görüşme
20 May
Cuma
21 May
Cumartesi
22 May
Pazar
23 May
Pazartesi

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

Özgeçmiş

 

Lisans eğitimini Ankara Ufuk Üniversitesi Psikoloji bölümünde onur derecesi ile mezun olarak tamamlamıştır.

Lisans eğitimi boyunca Boylam Psikiyatri Hastanesi ve çeşitli kurumlarda stajyer psikolog olarak görev almıştır.

Eğitimini tamamladıktan sonra özel bir terapi merkezinde çocuk, aile ve bireysel psikoterapi alanlarında test uygulamaları yaparak görev hayatına başlamıştır.

2 yıl süresince Ankara’da bulunan bir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde görevini sürdürmüştür.

Şu anda Antalya Bilim Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı eğitimine devam etmekte bu kapsamda Bilişsel Davranışçı Terapi ekolüne bağlı görüşmeler yapmaktadır.

 

 

Uygulayabildiği Test veTerapi Ekolleri

MMPI

SCL 90 - R

Beck Depresyon Ölçeği

Beck Anksiyete Ölçeği 

 

Bilişsel Davranışçı Terapi

Oyun Terapisi

 

Sertifikalar

Sertifika Adı: Oyun Terapisi Eğitimi

Sertifika Tarihi: 10.08.2020

Alındığı Kurum: Ares Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

 

Sertifika Adı: Klinik Uygulamada Psikoloji Okulu ve Nesnel Değerlendirme Eğitimi

Sertifika Tarihi: 07.2017

Alındığı Kurum: Boylam Psikiyatri Hastanesi

 

Sertifika Adı: Işık Savaşır Klinik Psikoloji Sempozyumu

Sertifika Tarihi: 05.2017

Alındığı Kurum: TPD - Başkent Üniversitesi

 

Sertifika Adı: Işık Savaşır Klinik Psikoloji Sempozyumu Obsesif - Kompulsif Bozuklukta Bilişsel - Davranışçı Değerlendirme ve Vaka Formülasyonu çalışma grubu

Sertifika Tarihi: 05.2017

Alındığı Kurum: Türk Psikologlar Derneği - Başkent Üniversitesi

Son Makaleleri

21-05-2021
Utangaçlık

Merhaba, sevgilim olduğu zaman yanında rahat olamıyorum, kendim olamıyorum. Neden sevgilisinin yanında rahat olamaz bir insan bunu çözemiyorum. Aynı zamanda tanımadığım kalabalık grupların içine girdiğimde geriliyorum elimi kolumu nereye koyacağımı ne konuşacağımı bilemiyorum. Arkadaş çevremde aslında sosyal eğlenceli konuşkan biriyim ve fazlasıyla arkadaşım var. Neden bazı ortamlarda gerildiğimi anlamıyorum ve bu durumu çok kafama takıyorum. İnsanların benim arkamdan sakin sessiz utangaç yada saf dedigini düşünmek bile istemiyorum ve bu aralar fazla alıngan olmaya başladım. Destek almam gerekiyor mu yoksa herkes hayatında bazı zamanlarda utangaçlık yaşar mı ? Lütfen net bir cevap verin destek almaya çalısıcam kafama çok takıyorum cevaplarını bulamıyorum

26-05-2021

Merhabalar, Her insan gün içerisinde birçok düşünce zihninden geçirir, bir olayı aynı şekilde birçok insan yaşantılarken aynı olayı her birimiz bambaşka şekillerde yorumlarız. Her birimizin başa çıkma becerileri farklıdır, o olay kimimizde bir sorun yaratırken kimimiz sorun yaşamadan devam ederiz. Bu noktada gerildiğiniz ortamlarda insanların sizin hakkınızda sakin, sessiz, utangaç ya da saf dediğini düşünmek istemediğinizi belirterek zihninizden geçen otomatik düşüncelerden söz ediyorsunuz. Bu düşünceler sizde belirli bir rahatsızlık oluşturup olay ve durumlara bakış açınızı, duygunuzu ve böylelikle davranışlarınızı da etkileyerek o ortamlardan kaçınabilir ya da o ortamlarda gerilebilme ihtimalinizi yaratabilir. Psikolojik destek almak için illaki bir psikolojik bozukluk yaşamanız gerekmez, başa çıkma becerilerini geliştirmek, düşüncelerinizi ve duygularınızı daha iyi anlayabilmek için de psikolojik destek alabilirsiniz. Yaşamında güçlük çeken her birey daha sağlıklı bir yaşam için psikolojik destek alabilir böylelikle daha sağlıklı ilişkiler kurarak kendini ve düşüncelerini çözümleyerek yaşamına devam edebilir. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.


Loading...

    Hekim/Uzman için henüz yorum yapılmamış.

Loading...
jetklinik whatsapp