User Image

Gözen Kavas

Psikolog

(1)
  • Online Seans Ücreti : ₺200
  • Seans Süresi : 50 Dk
  • Ücretsiz Ön Görüşme
25 May
Çarşamba
26 May
Perşembe
27 May
Cuma
28 May
Cumartesi

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

  veya  

Özgeçmiş

Başarı bursuyla kazandığım Psikoloji (İngilizce) bölümünü İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde yüksek ortalama ile tamamlayarak Klinik Psikoloji (Tezli) Yüksek Lisans programına kabul edildim. Eğitim yıllarımda Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere birçok hastane ve eğitim kurumunda stajyer psikolog olarak görev aldım. Şu an kurucuları arasında yer aldığım Psikoteria Danışmanlık Merkezi'nde meslek hayatımda devam etmekteyim.

Ekoller: 

Bilişsel Davranışçı Terapi

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi

Özel Öğrenme Güçlükleri Eğitmenliği

Uyguladığı Testler:

MOXO - Dikkat Eksikliği & Hiperaktivite Testi (Erişkin & Çocuk Formu)

AGTE - Ankara Gelişim Tarama Envanteri

Bender Gestalt Testi- Görsel Motor Algılama Testi

Benton - Görsel Bellek Testi

Cattell 2A Zeka Testi

Cattell 3A Zeka Testi

Bieber Cümle Tamamlama Testi

Gessel - Gelişim Figürleri Testi

GoodEnough-Harris - Bir İnsan Çiz Testi

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Porteus Labirent Testi

MMPI - Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri

Machoover Bir İnsan Çiz Testi

Ağaç ve Bahçe Çiz Testi

Var Olmayan Hayvan Çiz Testi

Aile Çiz Testi

Son Makaleleri

  • Uzman/Hekim henüz makale yayınlamamıştır.

08-08-2021
İletişim ve tik problemi

7 yaşındaki kızımızın insanlarla iletişim kurma sorunu ve günlük hayatta çeşitli tikleri mevcut. Ailesiyle ve yakın arkadaşlarıyla iletişiminde bir problem yok. Ancak derslerde hiç konuşmuyor. Yeni birisi ile tanışırken adını dahi söylemiyor. Bu konularda yardım almak istiyoruz ancak online terapinin faydalı olup olamayacağı konusunda çekincelerimiz var. Bizi en doğru şekilde yönlendirirseniz seviniriz. Teşekkürler.

09-08-2021

Merhaba Kızınızın gerçekleştirdiği tikler aslında sorun değil semptomdur. Semptomu oluşturan ise yüksek kaygıdır. Sizin de gözlemlediğiniz gibi sosyal fobi ipuçları var ancak başka hangi durumların kaygı bozukluğuna eşlik ettiğini henüz bilmiyoruz. Kızınızın yaşı şu anda hem oyun terapisi hem de bilişsel davranışçı terapi için uygun, ancak ben böyle durumlarda hangi ekolle çalışacağıma öncelikle çocukla ilk görüşmeyi tamamladıktan sonra karar vermekteyim. Çok küçük yaş grubunda özellikle oyun terapisi çalıştığım durumlarda online görüşme yapmayı tercih etmemekteyim, ancak bu şekilde çalışan uzmanlar da var. Kendi adıma küçük yaş grubunda yüz yüze görüşmelerin daha verimli olduğunu düşünmekteyim. Bilişsel davranışçı terapide online görüşme mümkündür, ancak yine belirtmek isterim ki çocuk danışanımla ilk görüşmeyi gerçekleştirmeden online olabilir ya da olmamalı diyemem.


31-05-2021
NEDEN BÖYLE DAVRANIYORUM

Sürekli kendimi ezme durumu halindeyim insanların bana normal bakışlarını bile kafamda kurup benimle dalga geçiyorlarmış gibi düşünüyorum kendimi azıcık bile sevmiyorum sevemiyorum sürekli kendimi aşağılayıp herkesi kendimden üstün görüyorum insanların yorumlarını çok takıyorum

31-05-2021

Merhaba, yaşadığınız problemler özellikle çocukluk dönemi yaşantılarından öğrenilmiş sonuçlar olabilir. Ancak üstesinden tek başınıza gelmeniz zor olabilir, bu yüzden size en iyi tavsiyem bireysel terapi sürecini başlatmanız olacaktır. Özellikle bilişsel davranışçı terapi ekolüyle belirttiğiniz sorunlar üzerinde çalışılmaktadır.


21-05-2021
Utangaçlık

Merhaba, ben sevgilim olduğu zaman yanında rahat olamıyorum. Kendim olamıyorum. Bazı ortamlarda da aynı şekilde rahat değilim. Bu ortamlar genellikle yeni tanıştığım kalabalık gruplar. Elimi kolumu nereye koyacağımı bilemiyorum. Ortama değil kendime odaklanıyorum. Aslında arkadaş çevremde çok rahat konuşkan eğlenceli biriyim ve fazlasıyla arkadaşım var. Niye bazen bu durumları yaşıyorum destek almam gerekiyor mu

22-05-2021

Merhaba, yaşadığınız durum sosyal fobi belirtileri gösterse de bunu bir ihtimal olarak söyleyebilirim sadece, böyle bir şey söylemek için bildiğiniz gibi terapötik sürecin başlamış ve danışanın günlük yaşamı, var olan semptomları hakkında detaylı bilgi alınmış olması gerekir. Ayrıca yaşadığınız durum sosyal fobi olabileceği gibi aynı zamanda geçmiş dönemde yaşadığınız olaylara bağlı olarak kabul edilmeme, yanlış bir davranışta reddedilme düşüncesi olabilir. Eğer yaşadığınız durumundan dolayı yeni bir ortama girmek istemiyor, mümkün olduğunca erteliyor ve kaçınıyorsanız bireysel terapi sürecini başlatmanız çok daha iyi olacaktır.


20-05-2021
Aşk acısı

Birini unutmak için ne yapmalıyım?aklımdan nasıl çıkarabilirim

21-05-2021

Merhaba, sorunuzun cevabı aslında biraz da ilişkinizin sonlanmasından sonra geçen zamana bağlı. Sonlanan ilişkinin ardından ortalama 6 ay içinde birey üzüntü, özlem gibi duyguları yoğun şekilde yaşar. Bu durum eğer sizin uyku, yeme düzeni, gün içerisinde yapmanız gereken sorumlulukları aksatmanıza neden olmuyorsa eğer olağandır. Ancak 6 aydan uzun bir süre geçtiyse ve günlük hayatınızda işlevselliğiniz etkileniyorsa bu noktadan sonra bireysel danışmanlık almanız en sağlıklı yol olacaktır.


19-05-2021
Ara vermek

Merhabalar 2bucuk yıllık sevgiliyiz 1yil oldu nisanlanali her sürekli kavga ve tartismalarimiz oluyor en son ki tartışmada tartışırken bana 1ay ara vermek istediğini söyledi bunun yanlış bir karar olduğunu aranın benim için saçma olduğunu çözüm odaklı yanassamda vazgeçmedi hatan var diye tutturdu ve bunu söyledi ne yapmam gerek ben ara vermek istemiyorum biticekse bitmesini ara verip de üzülmek istemiyorum ne yapmam ve nasıl davranmam lazım

20-05-2021

Merhaba Son zamanlarda ilişkinizde yaşadığınız olayların sizi oldukça etkilediğini anlıyorum. Her ilişkinin farklı dinamikleri vardır, ilişkinin nasıl başladığı, süreç içerisinde neler yaşandığı sonrasında olacak olaylar ve verilecek kararlar için birer ipucudur. ''Ara verme'' fikrinin sizi üzdüğünü anlayabiliyorum, ancak ilişki içinde her iki tarafın bazen durup düşünmeye ihtiyacı olur. Sizin ara vermek istememeniz anladığım kadarıyla diğer taraf için ikna edici olmamış ve ne yazık ki partnerinizi istemediği bir şeyi yapmaya zorlamak mümkün değil, tıpkı sizin de zorlanamayacağınız gibi. Bu durumda ara verdiğiniz süreci siz de daha etkili değerlendirebilir, ilişkiniz hakkında daha sağlıklı düşünüp karar vermek için kendinizi dinleyebilirsiniz. Bu süreç sizin için zorlu geçebilir, bundan dolayı bireysel danışmanlık sürecini denemeniz size çok iyi gelecektir.


11-05-2021
Bipolar bozukluk

Bipolar engelli raporu alabilirmi hiç bir işte calisamiom özgüven eksikliği asiri tembellik var içime kapanık birisiyim ilacı yutmasam coşkulu olyuom yutsam sessiz oluyom bu nasi iş anlamadim

11-05-2021

Merhaba Öncelikle bipolar tedavisinde ilacın dozununun iyi belirlenmiş olması gerekir. Aynı zamanda bipolar bireyin tedavisi için çevresindeki yakınlarının da bilgilendirilmesi ve tedavi sürecine dahil edilmesi daha iyi olacaktır. Engelli raporunu ise bildiğim kadarıyla psikiyatristler tarafından verilmektedir. Daha önce tedavi sürecini başlattığınız doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz.


10-05-2021
Tani bipolar

Asiri mastürb asyon yapıom 12 yaşından beri 25 yaşındayım hicbirseyde n zevk alamiom hiç arkdaşım yok kendimi asiri gucsuz hissediyor hiç bir işte calisamiom zihnimi kapanikgibi kardeşlerim hepsi 4kardesiz hepsi sağlıklı bir ben hastayım mastürbasyon bağımlılığı k yaparmı

10-05-2021

Merhaba Öncelikle mastürbasyon ihtiyacı kadın erkek fark etmeksizin belli bir olgunluğa ulaşmış her bireyin doğal bir ihtiyacıdır. Burada incelenmesi gereken nokta mastürbasyonun ne sıklıkla ve hangi ortamlarda gerçekleştirildiğidir. Gün içerisinde işinizi bırakma, toplu ortamlarda dahil bu ihtiyacı giderme söz konusuysa eğer bu durum profesyonel yardım gerektirmektedir. Yaşantınızda yapmaktan mutlu olduğunuz aktiviteler olmaması, arkadaş desteği eksikliği, çocukluk dönemi yaşantıları gibi birçok unsur şu an bu durumu yaşamanıza neden olabilir. Ancak şu an için nedeni ve tedavisi hakkında terapötik süreç içerisinde olmadığımız için net bir şey söylemem doğru olmayacaktır.


Loading...
  • 12-03-2021

    Danışmanıma sunduğu hizmetinden ve profesyonel yaklaşımından ötürü teşekkürlerimi iletiyorum.


Loading...
jetklinik whatsapp