User Image

Rumeysa Bayrak

Psikolog

(0)
  • Online Seans Ücreti : ₺189
  • Seans Süresi : 50 Dk
  • Ücretsiz Ön Görüşme
25 May
Çarşamba
26 May
Perşembe
27 May
Cuma
28 May
Cumartesi

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

  veya  

Özgeçmiş

Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Psikoloji lisans eğitimimi 2020 yılında tamamladım. Lisans eğitimimin bir dönemini ise Erasmus+ öğrenci değişim programı ile İspanya'da geçirme fırsatım oldu. İspanya'da kaldığım süreç ve edindiğim deneyimler; kültürlerarası farklılıklara odaklanmamı sağladı. Türkiye'ye döndükten sonra yurt dışındaki gözlemlerimi pekiştirmek için İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji bölümü öğrenciliğimi devam ettirmeye karar verdim.

Lisans sürecim boyunca ilgili olduğum nöropsikoloji alanıyla ilgili bilgi ve deneyim birikimi edinmek için stajlarımı ve derslerimi bu doğrultuda belirledim. Cerrah Paşa Tıp Fakültesi Hastanesi Nöropsikoloji kliniğinde yaptığım staj ile afazi hastalarını inceleme ve afazi hastalarına uygulanan testleri öğrenme şansım oldu. Aynı zamanda Nöropsikolojik testlerle ilgili eğitimimi tamamladım. 

Günümüzde ise Bilişsel Davranışçı Terapi çalışmalarıma devam ederek psikolojik destek sağlamaktayım. Stres, depresyon, kaygı, obsesif kompulsif bozukluk, sosyal kaygı ve panik bozukluk çalışmaktayım. 

 

Son Makaleleri

  • Uzman/Hekim henüz makale yayınlamamıştır.

21-05-2021
Utangaçlık

Merhaba, sevgilim olduğu zaman yanında rahat olamıyorum, kendim olamıyorum. Neden sevgilisinin yanında rahat olamaz bir insan bunu çözemiyorum. Aynı zamanda tanımadığım kalabalık grupların içine girdiğimde geriliyorum elimi kolumu nereye koyacağımı ne konuşacağımı bilemiyorum. Arkadaş çevremde aslında sosyal eğlenceli konuşkan biriyim ve fazlasıyla arkadaşım var. Neden bazı ortamlarda gerildiğimi anlamıyorum ve bu durumu çok kafama takıyorum. İnsanların benim arkamdan sakin sessiz utangaç yada saf dedigini düşünmek bile istemiyorum ve bu aralar fazla alıngan olmaya başladım. Destek almam gerekiyor mu yoksa herkes hayatında bazı zamanlarda utangaçlık yaşar mı ? Lütfen net bir cevap verin destek almaya çalısıcam kafama çok takıyorum cevaplarını bulamıyorum

21-05-2021

Merhaba, Yeni bir ortama ya da arkadaş grubuna girdiğimizde kısa bir süre o ortama ve insanlara alışana kadar hafif bir utangaçlık yaşamak normal kabul edilebilir ve birçok insan bunu yaşar. Ancak yaşanılan bu utangaçlık duygusu sizin günlük yaşamınızı olumsuz etkileyecek seviyeye geldiğinde bir uzmandan yardım almanız sizin için daha faydalı olacaktır. Çünkü bu bir psikologdan yardım alarak üstesinden gelinebilir bir sorundur. Eğer yaşadığınız bu utangaçlık sizin kendiniz olmayı etkiliyorsa ve sevgilinizin yanın da dahi rahat hissetmiyorsanız bir psikolog ile çalışmanız iyi olacaktır.


Loading...

    Hekim/Uzman için henüz yorum yapılmamış.

Loading...
jetklinik whatsapp