User Image

Psk. Zekiye Özgün

Psikoloji

(31)
 • Seans Ücreti : ₺125
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
23 Eki
Cumartesi
24 Eki
Pazar
25 Eki
Pazartesi
26 Eki
Salı
09:00 18:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
  veya  

Özgeçmiş

Ben Psikolog Zekiye Özgün. Psikoloji lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesinde Aile Danışmanlığı eğitimi aldım. Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) uygulayıcısıyım. 

Çocuk / Ergen / Yetişkin danışan görmekteyim.

 

EĞİTİMLER

•İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji Lisans Eğitimi

•İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Lisans Eğitimi

•Yıldız Teknik Üniversitesi  Aile Danışmanlığı Eğitimi

•Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi 

•Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Eğitimi

•Objektif / Projektif Çocuk Testleri Eğitimi-  (Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Gesell Gelişim Testi, Okht, Agte Gelişim Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, D2 Dikkat Testi , Catell 2-A Zeka Testi,  Frostig Görsel Algılama Testi, CAT, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği )

• MMPI Minnesota Çok Yönlü Kişilik Testi-

•Oyun Terapisi Eğitimi 

19-10-2021
Tuvalet eğitimi

Hocam merhabalar 3 yaşında erkek çocuğun a eğitime başladık ama 2 haftadır büyük tuvaletini altına yapıyor farkettigimde götürüyorum lazimliga yapmak istemiyor bu sefer tutup kabız oluyor nasıl bir yol izlemeliyim????

19-10-2021

Merhaba çiş ile ilgili bir sorun yaşamıyorsanız aslında oğlunuz tuvaletini nereye yapması gerektiğini öğrenmiş diyebiliriz. Kaka çişten daha farklı olduğu için çocuklar bu süreçte zorluk çekebiliyor. 
Özellikle bezine ayakta yapıyorsa, vücut ayakta iken dışkılamaya alıştığı için kendi iradesinin dışında oturtularak yapmak istemeyebilir. Tuvaletteki ilk kaka deneyiminde hoşlanmadığı bir durumla karşılaşmış olabilir. Bu konuyu çatışmaya çevirmemek önemlidir. Kaka kıymetli bir şeymiş ve tutulmalıymış algısı oluşmaması adına anne tarafından sürekli sorulmamalıdır. Koltuk ya da kapı arkasında ayakta mı yapıyor?
Sizin bakmanızdan utanıyor, rahatsız oluyor mu? 
Klozet dışında tuvalet için kullandığınız bir oturağı var mı ? Varsa bu oturağa yönlendirmelerinize, ikna etme çabalarınıza kızarak, inatlaşarak mı tepki veriyor? Siz bu durum karşısında ne tepki veriyorsunuz?  Başka kardeşler var mı? Gibi gibi bir çok sorunun cevabına göre konuşulması gereken hassas bir konu. Söylediğim gibi inatlaşmamak ve bu durum için çocuğa kızmamak çok mühim. Dilerseniz sorduğum bu soruları karşılıklı olarak konuşup yanıtlarınız doğrultusunda çözüm ürettiğimiz bir seans için randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.


07-09-2021
Tuvalet egitimi

Hocam merhaba... oglum 4.5 yasinda cisini tuvelte yapar,gece kacirma yapmaz tuvalate kalkar.kakasi geldiginde bez baglamamizi istiyor .saklanarak kakasini yapiyor tuvalete goturdugumuzde tuvalete oturmak istemiyor.ortaligi ayaga kaldiriyo bez baglamamiz icin.yeni kresw basladi ama buyuk tuvalet buyuk problem nasil yaklasmak gerekir tuvalete alistirmak icin

08-09-2021

Merhaba öncelikle ilk okul deneyiminiz hayırlı olsun. Umarım güzel bir oryantasyon süreci geçirmiş ve ikiniz birlikte bu sürece adapte olmaya başlamışsınızdır. Bu ilk ayrışma süreci çocuklar için olduğu kadar bazen anneler için de zor olabiliyor. Kendi içinizde tedirginlik yaşıyorsanız bile ona hissettirmemeye, onun güvenilir bir yerde olduğunu hissettirmeye özen gösterebilirsiniz. Oğlunuz aslında tuvaletini nereye yapması gerektiğini öğrenmiş ve benimsemiş. Kakayı ayakta bezine yapmaya alışık olan çocuklar, bu süreçte zorluk çekebiliyor. 
Vücut ayakta iken dışkılamaya alıştığı için kendi iradesinin dışında oturtularak yapmak istemeyebilir. Tuvaletteki ilk kaka deneyiminde hoşlanmadığı bir durumla karşılaşmış olabilir. Bu konuyu çatışmaya çevirmemek önemlidir. Kaka kıymetli bir şeymiş ve tutulmalıymış algısı oluşmaması adına anne tarafından sürekli sorulmamalıdır. Okulla ilgili hali hazırda bir adaptasyon sorunu varsa şu aralar üzerine gidilmemesini tavsiye edebilirim. Çocuğun kabızlık sorunu var mı? Koltuk ya da kapı arkasında ayakta mı yapıyor?
Sizin bakmanızdan utanıyor, rahatsız oluyor mu? 
Klozet dışında tuvalet için kullandığınız bir oturağı var mı ? Varsa bu oturağa yönlendirmelerinize, ikna etme çabalarınıza kızarak, inatlaşarak mı tepki veriyor? Siz bu durum karşısında ne tepki veriyorsunuz?  Başka kardeşler var mı? Gibi gibi bir çok sorunun cevabına göre konuşulması gereken hassas bir konu. Söylediğim gibi inatlaşmamak ve bu durum için çocuğa kızmamak çok mühim. Dilerseniz sorduğum bu soruları karşılıklı olarak konuşup yanıtlarınız doğrultusunda çözüm ürettiğimiz bir seans için randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.


03-09-2021
Evdeki eşyalar

Evdekibeşyalarım etkisiyle sürekli değişiyor bıktım. Bana mı öğle geliyor.Ben hasta mıyım?

03-09-2021

Merhaba Mesajınızda eksik kalan kısımlar olmuş sanırım tam olarak anlayamadım. Tamamlayarak sorunuzu yineleyebilirseniz yanıtlayabilirim. Sevgiler.


01-09-2021
ASTRAFOBİ

Benim adım Burak 18 yaşındayım engelliyim şu anda memleketimde kastamonu çatalazeytin de yaşıyorum ve burada sel felaketini yaşadım evimizin arkasında bulunan tuğla duvar kırıldı aşirı derecede korktum öyleki artık geceleri cama kapıya çıkıp yıldızlara bakıyorum var mı yok mu diye hergün saatlerce hava durumunu takip ediyorum yağmur var mı gök gürültülü mü bu sabah uyandığım da yağmur sesi ve şimşekler ile uyandım şimşek sesi ve düşerken ki anı sürekli gözüme çarpınca korkuyorum yağmur başlayınca yorgan altına giriyorum veya yastıkla yüzümü kapatıyorum bugünden itibaren batı karadeniz kuvvetli yağmur var uyarılar yapıldı yağmur yağmıyor ama aklıma geldikçe korkuyorum yıldırım düsermi bana aileme evime bir zarar gelirmi gibi korku ile yaşıyorum ASTRAFOBİ şimşek yıldırım korkumu yenmek için saatlerce youtube platformun dan videolarına seslerine bakıp dinliyorum ama hayal olduğu yeterli olmuyor ne yapmalıyım şimşek yıldırım gökgürültüsü korkumu yenmek galip gelmem için ne olursunuz cevap sız bırakmayın...

03-09-2021

Merhaba Öncelikle yaşadığınız sel felaketi için geçmiş olsun. Sizin için yeni ve olumsuz bir deneyim olmuş olması nedeniyle şuan bu şekilde korku duymanız normal. Benzer bir durumu yaşayan bir çok insan sizinle aynı korku ve endişeyi yaşıyor olabilir. Bu süreçte öncelikle bulunduğunuz evidayanıklı ve güvenli hale getirebilirsiniz. Bu size daha güvende hissettirebilir. Haberlerden uzak kalmak yine faydalı olacaktır. Zihninizi düşüncelerden uzaklaştırmak için dikkatinizi keyif aldığınız farklı şeylere yöneltebilirsiniz. (Kitap okumak, resim yapmak, spor yapmak, müzik dinlemek gibi) Bana mail adresinizi yazarsanız size bir gevşeme egzersizi gönderebilirim. Günde bir defa, iyi geldiğini düşünürseniz iki defa uygulayabilirsiniz. Eğer durumun sizin için tek başına aşılmasının zor olduğunu düşünürseniz size uygun bir saatte randevu alabilirsiniz. Sevgiler.


29-08-2021
Askerde piskolojim bozuldu

Askerden önce kaygılarim vardi bas dönmem sadece ama askerde gölgemden korkmaya basladim orman icinde hep oldugumuz icin köpek kedi hayvansal tarzi dusunceler hep aklima geliyor yani onlari var olarak görmesemde dusuncelerimde hep kaygi ve korkuicindeyim arkadaslarimla konusurken bile korkulu bi dusuncem var yani kendi kendime korkmaya basladim

30-08-2021

Merhaba korku, kaygı birbirine benzer kavramlar olması dolayısıyla sıklıkla karıştırılır ancak birbirinden farklıdır. Fobi ise korkunun bir türüdür. Hayvanlara karşı duyulan korkular genellikle çocukluk döneminde başlar. Yoğunluğu ise yaşanan deneyimlere göre değişiklik gösterebilir. Bazen ailemizin korkuları da bizim onları rol model almamız nedeniyle bizlerde görülebilir. Bir diğer neden ise siz deneyimlemeseniz bile bir başkasının köpeklerle ilgili kötü bir deneyim yaşayadığını görmüş/ duymuş olabilirsiniz. Bu korkuların ana nedenlerini bulmak ve sonrasında bunlar üzerine çalışmak için profesyonel bir destek alabilirsiniz. Sevgiler…


19-08-2021
Kaygı

İlk yıl yks ye girdim fakat başaramadım okuma isteğim yok tekrar denemek istemiyorum. Arkadaşlarım hocalarım herkes okumamı devam etmemi istiyorlar ben çok kararsız kalıyorum herkesin ne dediğini çok kafama takıyorum yapamıyorum ne karar vereceğimi bilemiyorum. Gece gündüz kafayı yiyorum o ne diyecek bu ne diyecek diye. Bunun yanında anlatamadığım bir çok sorunum var. Ve bazen tek çözüm yolunun ölüm olduğunu düşünüyorum. Ne yapacağım ben? Şimdiden cevapladığınız için teşekkür ederim.

20-08-2021

Merhaba burada etrafınızdaki insanlar dan ziyade sizin ne düşünüp ,istediğiniz kilit nokta olan. Ancak buradaki isteksizlik bir yıl çabalayıp karşılığını alamadığınızı düşünmenizin sonucu mu yoksa gerçek bir durum mu bunun ayrımını yapabilmek çok önemli. Kendinizle ilgili geleceğe dair bir planınız varsa ona ulaşmak için gerekenler nelerse bunları listeleyebilirsiniz. Ancak sizin de ne yapacağınıza dair fikriniz yoksa ilgi alanlarınız ve yapmaktan keyif aldığınız şeyleri gözlemleyin. Bunu gözlemlerken toplumsal yargıları gözardı ederek gerçekten mutluluğunuza odaklanın. Herkesin hayattan beklentileri aynı olmak durumunda değildir. Bizler farklılıklarımızla özel ve güzeliz. Anlatamadığınız başka şeyler olduğundan bahsetmişsiniz. Siz anlatmak istediğinizde; yargıdan ve eleştiriden uzak bir şekilde dinlemek için burada olacağımı belirtmek isterim. Ölmek hayatımızın sonlanmasıdır ve aslına bakarsanız bir çözüm değil, ardımızda çözülmemiş bir dolu şey bırakmaktır. Ölümden başka her durumun bir çözümü vardır derler… Bu çözüm yolları üzerine konuşmak, görüşmek isterseniz randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.


05-08-2021
Psikiyatri ilaç

Merhaba 6 senedir psikiyatri hapı velorin 45 mg kullanıyorum bırakalı 1 ay oldu fakat yan etkisi olarak Kas eklem agrısı halsizlik iç sıkıntısı huzursuzluk yaptı nasıl geçer bu

05-08-2021

Merhaba Velorin dahil hiçbir antidepresanı bir anda bırakmak önerilmez. Uzun süredir kullandığınız bir ilaç olduğunu göz önünde bulunduracak olursak bu belirtilerin gözlenmesi normal kabul edilebilir. Majör depresif bozukluk dediğimiz ağır ruhsal çöküntü olarak tanımladığımız durumlarda kullanılan bu ilacı bırakmak için erken karar vermiş olabilirsiniz. Ruh halinizi biraz daha gözlemleyerek yakın zamanda bir psikiyatristten randevu almanız faydalı olacaktır. Eğer ihtiyaç haliniz devam ediyorsa devam edebilir, bırakmanızda sakınca yoksa kademeli bir şekilde azaltarak bırakabilirsiniz. Çevrenizde ilaç kullanan tanıdıklarınız varsa onları da uyarın lütfen Nasıl ki ilaç kullanmaya tek başınıza karar vermiyorsanız, bırakırken de yine doktor kontrolünde olmalıdır. En sağlıklı çözüm bu şekilde olacaktır. Sevgiler.


10-07-2021
çocugum sözümü dinlemiyor

cevabınız için tesekkur ederım ne zaman ne yapması gerektıgını bılıyor yanı tava getırınce kasık fılan getırıyor vb ama biz söyledıgımızde yapmıyor sadece yapması gerektıgını ögrendıgı ıcın yapıyor sanırsam cok nadır getır at dıyınce yapıyor oyun oynarken fılan cok zora geldıgınde konusuyor anne banada ver dıyo demeden önce kendını yerlere atıyor ben vermeyınce bir seyi konusuyo kendınce anlamadım yanı

10-07-2021

Ne demek rica ederim. Bu zamana kadar istedikleri ifade etmesi ve konuşması gerekmeden bir şekilde yapıldığı için şuan konuşmak zorunda olmak onu zorluyor. Bu nedenle gergin olması çok normal. Kendisini ifade etmesi gerektikçe ve çocuğunuz zorlandıkça ağlayıp, bağırabilir. Onu anlamadığınızı söylediğiniz için öfkelenebilir. Bunlar beklenen olası tepkiler. Yaşı henüz küçükken ve gelişimsel açıdan çok kıymetli yaşlar içerisindeyken destek almayı ertelememenizi tavsiye ederim. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde ücretsiz olarak değerlendirildiğinde oradakiler daha net bir bilgi vereceklerdir. İhtiyacı yoksa zaten ihtiyacı olmadığını söyleyerek size bir kaç öneride bulunabilirler. İhtiyacı varsa da müdahale ve destek programı oluşturarak yine ücretsiz (devlet destekli) bir şekilde eğitim verirler. Özel eğitim tecrübesi olan biri olarak ön yargılı olmamanızı ve bir çok faydasını göreceğinizi söyleyebilirim.


06-07-2021
Piskiyatri

Merhaba ben 17 yasindayim haziranin 5 inde intihar girisiminde bulundum 3 gun yohun bakimda yattim orda piskiyatriye sevk edilcektim doktor yoktu babam annm ayri babamdan sitted gorduhum icin agir izler birakti piskolojimde antidepresyon ilaclari kullaniyorum halisyosyon goruyorum olmayan seyi yani birisi bana haplari ic kurtulcan iyilescen diyo ama o an hic bise dusenemiyorum sizde beni piskiyatri servisin de yatirirlarmi lutfen donus yapin

06-07-2021

Merhaba Öncelikle çok geçmiş olsun umarım şimdi iyisinizdir. İntihar girişiminizin altında yatan nedenler ve tekrarının olup olmayacağına dair endişelerden dolayı ; sizin ve ailenizin isteği de göz önünde bulundurularak servis yoğunluğuna göre yatış önerilebilir. Ancak siz ve aileniz istemedikten sonra herhangi bir yaptırım uygulanmaz. Muhakkak yaşamınızın sizin için zorlukları olmuş ki hayatınızı sonlandırmayı göze almışsınız. İlaç tedavisine ek olarak bir de terapi almanızı tavsiye ederim. Sevgiler.


16-06-2021
Ruhsal bozukluk

Hissizlik boşluk kalp boş ufak bir düşünce ve kötülükte sinsi bi şekilde çıkmaya kendisini zorlayan kötü tarafım ve acıdan zevk alıyorum canımı acıtanların canlarını acıtmaktan ölesiye zevk alıyorum ve pişman degilim olamıyorum en hassas noktalarını bulup vurmak bi hobi haline gelmiş bende onun için hayatıma insanları almıyorum ve insanların boş halleri,konuşmaları sıkıcı geliyor bana sadece kötü tarafımın neden bu kadar acımasız olduğunu ve çıkmak için çok çaba gösterdiğini öğrenmek istiyorum neden bana bu kadar çok sevk verdigini öğrenmek istiyorum benim dünyam küçük geniş olsaydı acımadan öldürecegimide alışkanlık haline getirecegimide biliyorum ve bunu soğuk kanlıkla karşılıyorum herşey normal neden olduğunu öğrenmek istiyorum nedenn!!!

17-06-2021

Merhaba Canınızı acıtanların canlarını acıtmaktan zevk aldığınızı söylemişsiniz. Neler yaşadığınız hakkında bir malumata sahip değilken davranış tutumunuzun nedeninin ne/ler olabileceğini ne yazık ki bilemeyiz. Ancak profesyonel bir yardım alarak kendi içinize doğru bir yolculuğa çıkma fırsatı elde ettiğinizde sorularınızın yanıtlarını bulmak daha kolay olacaktır. Sevgiler


Loading...
 • 20-10-2021

  kesinlikle memnun kaldım kızımla güzel vakit geçireceğine inandım


 • 15-10-2021

  İlk defa bir psikologla görüşme yaptım ve ne iyi ki bu psikolog Zekiye hanımdı. Sadece 15 dakika yaptığımız görüşmenin sonunda kendimi çok rahatlamış hissettim. Bir kaç görüşme daha yaptıktan sonra artık sorunlarımdan arınacağıma inanıyorum. Çok teşekkürler


 • 15-10-2021

  Coooooook ilgili güler yüzlü gerçekten ilk günden eser yok bende hocanın sayesinde


 • 06-10-2021

  Ön görüşme yapmak bile kendimiz için ne kadar doğru adım attığımızın inancını pekiştiriyor tavsiye ediykrum gerçekten


 • 29-09-2021

  Gerçekten cooook yardımını gördüm hocamin teşekkür ederim


 • 20-09-2021

  Çok tatlı bi doktor bana iyi geldi çok güler yüzlü gönül rahatlığıyla danışabilirsiniz


 • 17-09-2021

  Öngörüşmeye ağlayarak girip inanılmaz rahatlamış bir şekilde ayrıldım kendisine çok çok teşekkür ederim görüşmeye devam edeceğim


 • 07-09-2021

  Kendisiyle ruhsal olarak büyük bir çöküntüdeyken karşılaştım. Gerek naifliği gerek sabrı beni çok iyi hissettirdi.Kesinlikle hiç çekinmeden danışabileceğiniz biri


 • 19-08-2021

  çok anlayışlı ve iyi bir dinleyici olmasının yanı sıra çok tatlı güler yüzlü bir insan, rahatça randevu alabilirsiniz:)


 • 31-07-2021

  Ses tonu ,naifliği ve güler yüzüyle insanın ruhunu dinlendiren bir yanı var. Görüşmeden önce bende yorumlara baktım ve kararsızdım açıkçası ama hiç düşünmeden görüşebilirsiniz.


 • 31-07-2021

  Ön görüşmede böyle rahatlıyacağımı düşünmüyordum.. çok memnun kaldım


 • 30-07-2021

  Ruhsal olarak kötü olduğum kendimi çıkmazda hissettiğim bir dönemdeyim ve bu ilk görüşmemiz bana bir umut ışığı oldu. Kendisini en kısa zamanda yeniden görmek istiyorum.


 • 24-07-2021

  Gayet mantıklı ve gayet iyi geldi ufkumu ve bakış açımı değiştirdi


 • 21-07-2021

  Çok memnun kaldım. Kızımı terapi almaya ikna ettiğimde mutlaka iletişime geçeceğim kendisiyle. Hatta çevremdeki herkese önerdim kendisini... Teşekkür ediyorum.


 • 17-06-2021

  Bakış açım değişti


 • 14-06-2021

  Çok memnunum uzmanımdan hiçbir zaman beni yalnız bırakmadı ve bakış açımı değiştirmeme yardımcı oldu


 • 14-06-2021

  Ön görüşmemiz her ne kadar internet kaynaklı sıkıntılı olsada hocamız değerlendirme konusunda başarılı Tedaviye başladığımızda çözüm bulunacağına karar verdim devam edicem.. ilgisine çok teşekkür ederim.


 • 11-06-2021

  Çok güleryüzlü dost canlısı bir psikolog.Ve gercekten çözüm odaklı yaklaşmaya çalışan biri,ilk seansımı aldım memnun kaldım.


 • 08-06-2021

  İlgisi, alakası ve güler yüzüyle çok iyi bir psikolog.


 • 23-10-2021


Loading...