User Image

Özkan Göğercin

Psikolog

(0)
  • Online Seans Ücreti : ₺189
  • Seans Süresi : 50 Dk
  • Ücretsiz Ön Görüşme
25 May
Çarşamba
26 May
Perşembe
27 May
Cuma
28 May
Cumartesi
21:00 21:00
22:00 22:00
23:00 23:00
  veya  

Özgeçmiş

İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Lisans (ingiilizce) bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun olmak ile birlikte, International Dublin Üniversitesi bünyesinde Klinik Psikolojisi Yüksek Lisans programıma başarı ile devam etmekteyim. Ayrıca, Oyun, Masal, Gestalt Psikoterapi, Bilişsel Psikoterapi ve de Sağlık Psikolojisi sertifikalarına sahip olmakla birlikte, Aile Danışmanlığı eğitimlerine devam etmekteyim. Tüm bu aldığım eğitimlerimi, bilişselci, gestalçı, hümanistik ve varoluşçu yaklaşımlar ile harmanlayıp, bütüncül bir yaklaşım ile danışanlarıma destek olmaktayım. Yüksek empati ve anlayış çerçevesinde, etkin konuşma ve dinleme becerisine sahip olnakla birlikte, obsesif kompulsif bozukluk, depresyon, anksiyete, kaygı bozuklukları, sosyalo fobi ve kişilik bozukluları gibi rahatsızlıklara, çözüm odaklı bir yaklaşım sergilemekteyim. Danışanlarıma amacım, yaşadıkları süreçlerle ilgili, farkındalık yaratıp, olması gereken sürecin temelini beraber atmak ve devamını getirmesi için de, onlara gereken bilinci, cesrateti verip, kendi özdeğer ve saygılarını hissettirebilmektir. Biliyorum ki, insanın var olduğu sürece, psikolojinin her zaman önemi vardır ve asıl önemli olan da, insan psikolojisine gerekli olan değeri hissettirebilmek ve de ondan daha da fazlasını insanlara sunabilmektir.

 

17-04-2022
panik atak

merhaba özkan bey, bir kaç gündür kendi kendime düşünüp sebebini bilmediğim bi durumumu düşünüyorum. insan ilişkilerinde ve sosyal hayatında gerçekten iyi olan birisiyim. arkadaşlarımla veya ailemle kötü bir durum yaşadığımda bunu kafama takmayıp hayatıma devam edebilen birisiyim ancak ne zaman erkek arkadaşımla kötü bir durum yaşasam, mide bulantısı, titreme, baş dönmesi, kontrol edemediğim nefes darlığı, ağlama krizi gibi şeyler yaşıyorum. araştırdığım kadarıyla bu bir panik atak bununla nasıl başa çıkmam gerektiğini bilmiyorum. ona karşı da başkalrına olduğu gibi sakin kalmak ve soğukkanlı olmak istiyorum fakat başaramıyorum. kafaya takmazsam eğer kendim için daha iyi olucak ama yapamıyorum.

17-04-2022

Merhabalar, Öncelikle direk şunu size sormak istiyorum. Erkek arkadaşınıza içinizden geçenleri, tam anlamı ile paylaşabiliyor musunuz? Evet, gerek ailenize, gerek de arkadaşlarınıza karşı daha rahat olabilir ve belki de düşüncelerinizi de açıkça paylaşabilirsiniz. Ancak konu aşk ve birliktelik olduğu zaman, işin rengi değişmekte ve duygusallık daha ön plana çıkabilmektedir. O yüzden de, karşımızdaki insan, özellikle de kırılmasın diye, asıl düşünceleri paylaşamamak ve de daha önemlisi de "hayır" diyememek, yaşadığınız bu semptomların da sebebi olabilir. Aslında burada siz psikolojik olarak yaşasanız da, vücudunuz da, düşüncelerinizin ağırlığından dolayı dile gelir ve size bunları yaşatır. Bence en önemli yapmanız gereken, içinizdeki düşünceleri, karşı tarafın yargılayıcılığı kısmını, bbence kenara koyabilerek ve hatta, karşıdan anlayış ve empati göstermesini rica ederek, paylaşmanız olacaktır. İçinizde sizi rahatsız eden yükü atarsanız, emin olun rahatlayacaksınız. Belki de, karşı tarafı kaybetme korkusu yaşıyor olabilirsiniz ve de bu durum sizde kendinize güvensizlik duygularına da sebep vermekte ve bu semptomları da depreştirebilmektedir. Kafaya takmamak dediğimiz kavramın olması için de, sizi rahatsız eden unsurları, emin bir şekilde onaylamanız gerekir ki, ancak böyle bunun üzerinden gidebilirsiniz. Şimdlik buradan yazabileceklerim bu kadar, bana geri dönüş yaparsanız, tabii ki birlikte üzerine eğilebiliriz. İyi akşamlar dileklerimle...


Loading...

    Hekim/Uzman için henüz yorum yapılmamış.

Loading...
jetklinik whatsapp