Psikolog Özkan Göğercin

Özkan Göğercin

Psikolog

(0)
  • Online Seans Ücreti : ₺999
  • Seans Süresi : 50 Dk
  • Ücretsiz Ön Görüşme Yap

Müsait : Tam seans veya ön görüşme yapılabilir.

Ön Görüşme : Sadece ön görüşme yapılabilir.

18 Nis
Perşembe
19 Nis
Cuma
20 Nis
Cumartesi

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

  veya  

Özgeçmiş

İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Lisans (ingiilizce) bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun olmak ile Kıbrıs İlim Üniversitesi bünyesinde Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programına başarı ile devam etmekteyim. Gestalt Psikoterapi, Bilişsel Psikoterapi, Çözüm ve Duygu Odaklı ve de Sağlık Psikolojisi sertifikalarına sahip olmakla birlikte, Aile Danışmanlığı eğitimlerine devam etmekteyim.Tüm bu aldığım eğitimlerimi, bilişselci, gestalçı, hümanistik ve varoluşçu yaklaşımlar ile harmanlayıp, bütüncül bir yaklaşım ile danışanlarıma destek olmaktayım. Yüksek empati ve anlayış çerçevesinde, etkin konuşma ve dinleme becerisine sahip olnakla birlikte, obsesif kompulsif bozukluk, depresyon, anksiyete, kaygı bozuklukları, sosyalo fobi ve kişilik bozukluları gibi rahatsızlıklara, çözüm odaklı bir yaklaşım sergilemekteyim. Danışanlarıma amacım, yaşadıkları süreçlerle ilgili, farkındalık yaratıp, olması gereken sürecin temelini beraber atmak ve devamını getirmesi için de, onlara gereken bilinci, cesrateti verip, kendi özdeğer ve saygılarını hissettirebilmektir. Biliyorum ki, insanın var olduğu sürece, psikolojinin her zaman önemi vardır ve asıl önemli olan da, insan psikolojisine gerekli olan değeri hissettirebilmek ve de ondan daha da fazlasını insanlara sunabilmektir.

 

    • Merhabalar, Söylemlerinize istinaden, altında herhangi bir sağlık sorunu olmamasına rağmen, yaşadığınız durumların etkisiyle, sağlığınızla ilgili kaygılandığınız görülmektedir. Hayatınız da bu durumu tetikleyen ilk olay ne ise, o andan itibaren bu süreçleri belli aralıklarla yaşamaktasınız. Öncelikle sizi ilk bu noktaya götüren olaya odaklanmamamız gerekir. Ayrıca, ailenizde size benzer sağlık kaygıları yaşayan bir ferdiniz var ise, sizin de bu durumu, genetiksel olarak yaşamanız da olasıdır. Kısacası, yaşadığınız durum asla sebepsiz değildir. Yaşadığınız sıkıntı ile ilgili olarak, profesyonel bir destek almanız, yaşadığınız problemin üzerine odaklanılarak, o konu hakkında farkındalık kazanarak, uygun terapi yöntemi ile ilerlemeniz sizin için daha faydalı olacaktır.

    • Merhabalar, Hangi mesleği yaparsak yapalım, insanların yeri gelir olumlu ya da olumsuz yorumları ile karşılaşıyoruz. Bu nokta da bilin ki, yalnız değilsiniz. Size özellikle, maddi anlamda, sanırım öyle çok yorum gelmiş ki, siz aslında tıp gibi zor bir bölümü kazanarak, ne kadar önemli bir başarı kazandığınızı ispatlamanıza rağmen, tekrar kendinizi ispatlama çabasına giriyorsunuz. Aslında, benim düşüncem, kendimizi illa ki başkalarına ispatlamak gibi bir zorunluluğumuz yok, yani aslında öyle bir kural yok. Fakat tabii, size takıntı noktasına getiren bu düşünceye engel olabilmek, burada yazmak kadar kolay değil. Ancak, bu demek değildir ki, hiçbir düşüncemizi değiştiremeyiz. Siz nasıl ki, yaşadığınız ve karşılaştığınız süreçler ile bu düşünce yapısına sahip olduğunuz, farklı bir düşünce yapısına da sahip olabilirsiniz. Öncelikle kendiniz ile ilgili bir yorumlama yapın. Kendinizi maddi anlamda ispatlama düşüncesi, tıp okumaya başladıktan sonra mı gelişti? Geçmişinizde de, hiç böyle bir çabaya girdiniz mi? Ya da ailenizde bu şekilde düşünen bir ferdiniz var mı? Hiç onu zaman içinde örnek alıp, farkında olmadan benimsemiş olabilir misiniz? İnsan yaşamı boyunca, sosyal ve öğrenmeye açık bir insan olduğu için, ben sizin bu davranışı öğrendiğinizi düşünüyorum. Hayatta değerli olabilmenin, kendimizi maddi olarak ispatlamaktan geçtiği gibi bir öğretiyi öğrendiğiniz gibi... Bir de, düşünce okuma kısmına çok girdiğinizi düşünüyorum. Karşınızdaki insanın sizin hakkınızda, özellikle bu konu hakkında net sizin gibi düşündüğünden emin yaklaşıyorsunuz. "Kesin böyle düşünüyordur" gibi bir yargılamaya gidebiliyorsunuz. Ancak, birkaç kişi yorum yaptı diye, herkes aynı yorumu yapacak diye bir kaide yok. Bu, sepette birkaç çürük elma varken, tüm elmaları da çürük saymaya benzer. Sizden öncelikle ricam, sahip olduğunuz, sizi tıp doktoru yapmaya götüren değerlerinize ve yeteneklerinize odaklanın. Soyut olarak kalmasın, somut olarak da yazın. İnsanların para ile asla satın alamayacağı değerlerinizi... Onlara odaklanın ve sahip çıkın, yaşam felsefenizi onlarçerçevesinde, bir kez daha gözden geçirin... Ayrıca, aklınızı dağıtacak bir hobi elde edinmeye çalışın. Gerçekten zihninizi yoğunlaştırabileceğiniz bir hobiniz olsun. Sizi kendinizi değerli hissettiren, değer veren insanlar ile zaman geçirin.. Şimdiye kadar öğrendikleriniz bir yana, mesleğinizde ve yaşamınızda öğrencekleriniz ve öğretecekleriniz ile insanlara örnek olun ki, kendinizi hiçbir şey ispatlamak mecburiyetinde hissetmeyin...

Loading...

    Hekim/Uzman için henüz yorum yapılmamış.

Loading...
jetklinik whatsapp