User Image

Büşra Budak

Uzman Klinik Psikolog

(0)
 • Online Seans Ücreti : ₺189
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
25 May
Çarşamba
26 May
Perşembe
27 May
Cuma
28 May
Cumartesi
22:00 22:00 19:00
20:00
21:00
22:00
  veya  

Özgeçmiş

Ben Klinik Psikolog Büşra Budak. 2018 yılında Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümünden, 2021 yılında Üsküdar Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamladım. NPİstanbul Beyin Hastanesi ve harici başka kurumlardaki stajlarımı tamamladım. Üsküdar Üniversitesinde asistan psikolog olarak yetişkin odaklı danışmanlık hizmetinin akabinde bireysel -yetişkin terapilerine devam etmekteyim. Dinamik Psikoterapi, Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Cinsel Terapi alanlarında eğitimlerim bulunmaktadır.

EĞİTİMLER:

 • Aktarım Odaklı Psikoterapi Eğitmi- Prof. Dr. Doğan Şahin (2021)
 • Kişilik, Kişilik Bozuklukları ve Dinamik Psikoterapi Eğitimi- Prof. Dr. Doğan Şahin (2020)
 • Cinsel Terapi Eğitimi- CED Eğitim (2020)
 • Kayıp ve Yas Danışmanlığı Eğitimi (2020)
 • Şema Terapi Eğitimi Katılım Belgesi (ISST Onaylı) (2019)
 • I.Düzey Travma Eğitimi -Travma Çalışmaları Derneği (2019)
 • Objektif Değerlendirmede Kullanılan Psikolojik Testler Eğitimi- Katılımcı Sertifikası (AGTE, Metropolitan
  Testi, D2 Dikkat Testi, Bender- Gestalt Testi, Gessel Gelişim Testi, Okula Hazırlık Testi, Frosting
  Gelişimsel Görsel Algı Testi, PeaBody Kelime Resim Testi, Porteus Labirentleri Testi, Kent EGY, Good
  Enough- Harris Bir İnsan Çiz Testi) (2018)
 • Temel Travma Eğitimi- ‘Birey ve Aile ile Travma Çalışmak’ –Filika Psikolojik Danışmanık/ Kli. Psk. Didem
  Doğan ve Prof. Dr. Doğan Şahin (2017)

Son Makaleleri

 • Uzman/Hekim henüz makale yayınlamamıştır.

13-04-2022
Mutsuzluk- öfke problemi - depresif hal- antisosyal tavır- iş göremezlik

Hocam iyi geceler, mutsuzum. Mutsuzluğum nedensiz herhangi üzücü bir olay yaşadığımı hatırlamıyorum. Beni seven insanların kalplerini kırmaya başladım onları seviyor muyum bilmiyorum ama kimseyi üzmek de istemem. Tahammül seviyem en alt seviyelerde küçük gürültülere, art niyet taşımayan konuşmalara ve beni ilgilendirmeyen diğer insanların kendi hayatları hakkında aldıkları yanlış olduğunu düşündüğüm kararlarına kızıyor ve kelimelerimle canlarını acıtıyorum. Çirkin olmadığım halde kendimi aynada görmek beni kendimden tiksindiriyor ama aynada kendimi de izliyorum sigara içerken bir rutin gibi. Hep kendimi başarısız gördüm zeki biri olduğumu düşündüğüm halde umursamaz ve tembel halimden yakınıp suçu bu hareketlerimde ya da talihte buluyorum. Eskiden arkadaşlarım vardı birçok kez kız arkadaşım da oldu lakin çevrem hep dar ve en fazla 3-4 kişiden oluşmuştur isimler değişiyor ama sayı çoğunlukla aynı kalıyor. Bu aralar ise hiç arkadaşım yok. İşyerinde sohbet ettiğim bir takım insanlar var ama arkadaş olduğumuzu sanmıyorum zaten ilgi çekici yanları da yok. Dışarı çıkmaktan zevk almıyor işten eve geldiğim zaman çoğunlukla yataktan çıkmıyorum. Sosyalleşmem gerektiğini biliyorum bazen kendimi dışarı atmak için zorluyor fakat dışarı çıksam bile yalnız olup en fazla birkaç saat geziyor eve geliyorum. Genellikle insanlarla kendimle ilgili konuşmayıp üstün körü sıradan günlük muhabbetler ediyorum. Yalnız olmam beni üzüyor. Şiir yazıyorum edebiyat alanında hedeflerim var şu an gittiğim iş bu hedeflerimi finanse edebilmem için katlandığım bir durum. Ama son zamanlarda üretkenliğim azalmış olup şiirlerim de sıradanlaştı. Evde kendimi konsantre edemiyor kendim için önemli olan konulara asla odaklanamıyorum. Diğer önemsemediğim konulara hızlı bir şekilde uyum sağlayıp olayın içinde ve etkin bir şekilde iş görebiliyorum ama dediğim gibi önemli bulduğum konular olunca işin rengi değişiyor. Kısacası yalnızım, mutsuzum, yazamıyorum. Artık kendime erişemiyorum kendimi bulmam gerek önerilerinizi bekliyorum.

13-04-2022

Merhaba, belirgin bir mutsuzluk halinden bahsettiğinizi görüyorum. Bunun sizin açınızdan görünür bir sebebi olmadığından bahsetmişsiniz. Mutsuzluk, öfke aslında diğer tüm duygular gibi zihnimizde farkında olduğumuz veya olmadığımız düşüncelerin, inançların, dünyayı algılayış biçimimizin kısa veya uzun vadedeki çıktılarıdır. Olumsuz temadaki duyguları çözümlemeden geçirilen sürenin artması yaşamdaki doyumun azalmasına sebep olabilmektedir. Çözümlenen duygu ve düşünceler ise yerini ‘iyi oluş haline’ bırakacaktır. Bahsettiğiniz çerçevede kurduğunuz ilişkilerin, kendinize dönük algınızın ve işlevselliğinizin sizi tatmin etmediğini anlıyorum. Ancak buradan edindiğim bilgiler ne yazık ki yeterli değerlendirme yapmama imkan vermemekte. Sürecinizi detaylı ele almak üzere randevu oluşturmanızın daha sağlıklı olacağını düşünmekteyim.


Loading...

  Hekim/Uzman için henüz yorum yapılmamış.

Loading...
jetklinik whatsapp