User Image

Fahriye Arık

Psikolojik Danışman

(0)
  • Online Seans Ücreti : ₺120
  • Seans Süresi : 50 Dk
  • Ücretsiz Ön Görüşme
25 May
Çarşamba
26 May
Perşembe
27 May
Cuma
28 May
Cumartesi

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

  veya  

Özgeçmiş

Merhabalar, ben Fahriye Arık. 2019 yılında Aksaray Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden onur derecesi ile mezun oldum. Şu anda uzmanlığım için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimimde tez aşamasını yürütmekteyim. 2021 yılında Osmaniye Korkut Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitimimi tamamladım. Lisans eğitimim ve yüksek lisans eğitimimde süpervizyon destekli bireysel danışma ve grupla danışmalar yürüttüm, halen aktif şekilde danışan görmekteyim. Ağırlıklı olarak birey odaklı terapi ve bilişsel davranışçı terapi olmak üzere çeşitli yaklaşımları benimseyerek bireyle psikolojik danışma ve grupla psikolojik danışma süreçleri yürütmekteyim. Bireysel danışma, aile ve çift danışmanlığı, eğitim danışmanlığı alanında danışmanlık hizmeti vermekteyim. Aynı zamanda Ankara'da özel bir kurumda psikolojik danışman olarak çalışmaktayım. Size yardımcı olabilmem ve aradığınız çözüm yollarını bulmanızda size yol arkadaşlığı yapabilmem için bana ulaşabilirsiniz. Terapilerimde saygı, sevgi, empati ve anlayış hakimdir. Sizi anlayabilen ve sizin de kendinizi anlamanızı sağlayabilen bir psikolojik danışman olarak buradayım..

Son Makaleleri

  • Uzman/Hekim henüz makale yayınlamamıştır.

27-05-2021
Erteleme

merhaba ben 26 yaşındayım lise okumadım açıktan oıkuyorum bitmek üzere ama temelim çok zayıf üniversite hazırlamak istiyorum ama evde boş vaktim çok olmasına sürekli aklımda olmasına rağmen yapamıyorum bunun önüne geçemiyorum kendimi geliştirmek ve iyi bir yerde olm ak istiyorum ama günün sonunda hep pişmanlıkla bitiyor ne yapabilirim

27-05-2021

Merhabalar, Erteleme eğilimi, bireyin yapma kapasitesine sahip olduğu ve yapmaya daha önce karar verdiği önemli bir işi, mantıklı bir gerekçeye dayandırmadan ertelemesi olarak tanımlanabilir. Yapılan çalışmalarda kaygı ve erteleme davranışı arasında güçlü bir ilişki olduğu ortaya çıkmıştır. Başka kişiler tarafından olumsuz değerlendirileceğine ilişkin düşünceler, öğrencinin kaygı düzeyini artırdığı ve sonuç olarak öğrencinin bu kaygıdan kurtulmak amacıyla erteleme davranışına başvurduğu bilinmektedir. Erteleme davranışınızdan kurtulmak için psikolojik danışma sürecinden faydalanabilirsiniz. Bu konu için randevu alıp benimle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler diliyorum :)


21-05-2021
Utangaçlık

Merhaba, sevgilim olduğu zaman yanında rahat olamıyorum, kendim olamıyorum. Neden sevgilisinin yanında rahat olamaz bir insan bunu çözemiyorum. Aynı zamanda tanımadığım kalabalık grupların içine girdiğimde geriliyorum elimi kolumu nereye koyacağımı ne konuşacağımı bilemiyorum. Arkadaş çevremde aslında sosyal eğlenceli konuşkan biriyim ve fazlasıyla arkadaşım var. Neden bazı ortamlarda gerildiğimi anlamıyorum ve bu durumu çok kafama takıyorum. İnsanların benim arkamdan sakin sessiz utangaç yada saf dedigini düşünmek bile istemiyorum ve bu aralar fazla alıngan olmaya başladım. Destek almam gerekiyor mu yoksa herkes hayatında bazı zamanlarda utangaçlık yaşar mı ? Lütfen net bir cevap verin ona göre destek almaya çalısıcam kafama çok takıyorum cevaplarını bulamıyorum

22-05-2021

Bahsettiğiniz durumları bireyler hayatlarında belli zamanlarda yaşayabilirler. Burada önemli olan bu kaygının ve utangaçlık duygusunun sizin günlük yaşamınızı ne derecede etkilediğidir. Sosyal hayatınızda başkaları tarafından değerlendirilmek ya da izlenilmek sizi rahatsız ediyor, geriyor, kaygılandırıyorsa bu durumlar için psikolojik danışma alarak probleminizi çözebilirsiniz. Kaygı hayatımızda mutlaka vardır, kaygı hayatınızdaki akışı etkileyecek şekilde var ise bunu çözmeniz sizin için iyi olacaktır. Güven kazanabilmeniz ve bireylerle olan etkileşiminizi güçlendirebilmeniz için bu süreçte size yol arkadaşlığı yapabilmek için buradayım, isterseniz benimle iletişime geçerek ön görüşme yapabilirsiniz :)


Loading...

    Hekim/Uzman için henüz yorum yapılmamış.

Loading...
jetklinik whatsapp