User Image

Psk. Dan. Haydar Alper Eser

Psikolojik Danışma Ve Rehberlik

(0)
  • Online Seans Ücreti : ₺250
  • Seans Süresi : 50 Dk
  • Ücretsiz Ön Görüşme
27 Oca
Perşembe
28 Oca
Cuma
29 Oca
Cumartesi
30 Oca
Pazar
11:00 08:00 08:00 08:00
12:00 09:00 09:00 09:00
13:00 10:00 10:00 10:00
14:00 11:00 11:00 11:00
15:00 12:00 12:00 12:00
16:00 13:00 22:00 22:00
22:00 14:00 23:00 23:00
23:00 15:00
16:00
20:00
21:00
22:00
23:00
  veya  

Özgeçmiş

Merhabalar, umarım yaşamınız için her şey yolundadır ve o yolda olmaya devam eder. Bendeniz Haydar Alper Eser. Herkes gibi bu dünyaya devasa bir mancınık ile fırlatıldım. Doğduğumdan beri okul okuyorum desem pek abartmış olmam. İlk, orta ve lise eğitimimi doğduğum şehirde tamamladım. 2016 yılında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nde PDR anabilim dalında lisans eğitimime başladım. 2017'de Mevlana Değişim Programı kapsamında 2 okul dönemi boyunca Azerbaycan'ın en eski bölüm üniversitesi olma özelliğini taşıyan ADPU (Devlet Pedagoji Üniversitesi'nde) ''Pedagoji'' bölümüne kabul edildim. Bu noktada özellikle gelişim psikolojisi alanında ''Doğu Ekolü'' olarak bilinen sahayı tanıma fırsatı yakaladım.

Lisans hayatım devam ederken yaklaşık 1,5 yıl YB Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinde, 2 okul dönemi Antalya/Alanya Doğa Okullarında görevde bulundum. 2018'de ikinci üniversite kapsamında İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi programında linsans eğitimime başladım. 2020'de PDR mezuniyetimin hemen ardından İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde Eğitim Kurumları İşletmeciliği gibi kapsamlı bir programda yüksek lisans hayatıma başladım. Psikoloji, pedagoji, eğitim ve yönetim becerilerine dair çokça teorik ve pratik dersler aldım. 2020'den geçtiğimiz Ekim ayına kadar 2 farklı kurumsal okulda ilkokul ve ortaokul biriminde ''Okul Psikolojik Danışmanı'' unvanı ile deneyim kazandım.

Lisans hayatımın başlangıcından bu yana ise; Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Birliği, Türk Psikolojik Danışma & Rehberlik Derneği, Öncü Yöneticiler Derneği, TÜBİTAK, Yeşilay, Çeşitli Vakıf ve Devlet Üniversiteleri ve Bağımsız Sosyal Platformlarda paneller, kongreler, sempozyumlara katıldım. Son dönemlerde bunların büyük bir bölümüne konuşmacı, bildirili katılımcı olarak davet alıyorum. Akademik alanda başta ResearchGate ve Dergipark bünyesinde olmak üzere yayınlanan makalelerim oldu. Güncel çalışmalarıma kurumlardan bağımsız biçimde devam ediyorum.

Son 6 aydır Doğu ve Güneydoğu'daki tek psikoloji programı özelliği taşıyan  ''PsikoLÜZUM'' isimli televizyon programının yapımcı ve sunuculuğunu üstlenmiş durumdayım. Amaçlarım arasında psikolojiyi medya üzerinden her eve/odaya sokabilmek, siyaset/spor/magazin gibi konuların yaygınlığı kadar psikolojiyi de yaygın/konuşulabilir hale getirebilmek var. Yayımlanmış bir kitabım ve yayımlanmamış yüzlerce fikirlerim olmakla birlikte Diyarbakır'da ikamet ediyorum. Kültüre duyarlı psikolojik danışma yaklaşımım ile artık ''jetklinik'' bünyesinde sizlerleyim.

25-12-2021
beyin yanmasi

ve de kendimi hisedemiyorumm vúcut titremesi beynimin içi yaniyo kimseyi görmek istemiyorum depresyon damiyim bilmiyom ama hafiza kaybi olusuyo

26-12-2021

Merhabalar, öncelikle daha iyi hissetmeye yönelik attığınız adım için teşekkür ediyorum. ''Yanma'' kavramını biraz da günlük konuşma tabiri ile kullanıyoruz. Hissedilen şey somut bir yanma dışında düşüncelerden ileri gelen bir durum mu? ''Titreme'' somatik bir belirti sayılabilir bizler için ancak hangi durumlarda, hangi duygular hissedilince oluyor ayrıntılı öğrenebilmeliyiz. Tüm bunlar depresyona dair bir belirti olabileceği gibi yaşamımızın tamamını etkileyebilecek farklı bir duygu-durum bozukluğunun da habercisi olabiliyor. Öncelikle tıbbi belirtilerin fizyolojik sebepleri için bir doktora başvurmanızı tavsiye etmeliyim. ''Hafıza Kaybı'' konusunu da ayrıntısıyla anlatmalısınız. konulabilecek bir teşhis veya alınması istenen muhtemel bir ilaç ile birlikte gereken psikoterapi sürecinde yola birlikte çıkabiliriz. Sağlıcakla kalın, güzel günler.


22-11-2021
Heyet raporu

Merhaba ben 1.5 yıl öncesinde psikiyatriye destek almak için gitmiştim çok kısa bi süre selectra 25 mg ve nörofren 2 mg ilaçlarını kullandım. Ve herhangi bir tanı konmadı. Şuan da ise herhangi bir sorunum yok ve özel güvenlik olmak istiyorum bu durum heyet raporu almama engel olur mu. ?

22-11-2021

Merhabalar, sorunuzu yönelttiğiniz için teşekkür ediyorum. Bizler, birbirimizden güç buluyoruz çoğu noktada. Öncelikle Psikiyatrist olmadığımı ve tanı koyma, konulan tanı üzerinde bir görüş belirtme yetkimin olmadığını aktarmalıyım. Soruya Psikofarmakolojik açıdan yaklaşırsak verilen Selectra, seçici serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI) grubuna ait bir antidepresan ve kısmen başlangıç dozunda verilmiş diyebiliriz. Bu ilaç; çoğunlukla depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, anksiyete, panik bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu ve adet öncesi sendromu tedavisinde kullanılyor. Keza verilen Nurofen ise toplumda daha yaygın kullanılan bir çeşit ağrı kesici, soğuk algınlığı karşıtı işlerlik gösteren bir ilaç. Bazen şiddetli regl sancıları döneminde de kullanıldığı biliniyor. Tüm bunlarla beraber asıl cevaba gelecek olursak geçen süreye dikkat etmeliyiz. 1,5 yıl diğer alanlar için bilinmez ancak psikoloji içerisinde oldukça uzun ve önemli bir süre. Geçen bu süre içerisindeki yaşantınız, hisleriniz ne durumda? Ruh sağlığı açısından hangi noktadan hangi noktaya geldik, kendimizi ne denli iyi hissediyoruz? Daha çokça çeşitlendirebileceğimiz sorular ileri aşamalara yön vermek için oldukça önem taşıyor. Heyet raporuna engel teşkil edip etmeyeceği güncel bir kontrol ile mümkün olacaktır diye düşünüyorum. Tekrardan gidip görüşme yaparak bu konuya tıbbi bakımdan açıklık getirebilirsiniz. Geçmiş dönem yaşantılarınız, ilerideki başarılarınıza veya yaşam doyumunuza asla engel olmamalı. Beraberinde danışman desteği isterseniz yardıma hazır olduğumu hatırlatmalıyım. Umuyorum açıklayıcı bir cevap olmuştur. Tekrardan sorunuz için teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.


Loading...

    Hekim/Uzman için henüz yorum yapılmamış.

Loading...
jetklinik whatsapp