User Image

Psk. Dan. Tuğçe Aykaç

Psikolojik Danışma Ve Rehberlik

(17)
 • Online Seans Ücreti : ₺100
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
27 Oca
Perşembe
28 Oca
Cuma
29 Oca
Cumartesi
30 Oca
Pazar
12:30 11:25 11:25 11:25
13:35 12:30 12:30 12:30
14:40 13:35 13:35 13:35
15:45 14:40 14:40 14:40
16:50 15:45 15:45 15:45
17:55 16:50 16:50 16:50
19:00 17:55 17:55 17:55
20:05 19:00 19:00 19:00
21:10 20:05 20:05 20:05
22:15 21:10 21:10 21:10
23:20 22:15 22:15 22:15
23:20 23:20 23:20
  veya  

Özgeçmiş

Merhabalar ben Tuğçe Aykaç. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik mezunuyum. Mezun olduğumdan bu yana danışan hizmeti veriyor, uygulayıcı terapi eğitimleri alıyorum ve alanımla ilgili seminerlere, konferanslara katılıyorum. Pandemi dolayısıyla online danışmanlık yapmaya devam ediyorum. Uygulayıcı olduğum terapi teknikleri:

*Bilişsel Davranışçı Terapi: Türk Psikoterapistler Akademisi

*Filial Terapi: Elif Macit Eğitim Akademisi

*Oyun Terapisi:Türk Psikoterapistler Akademisi

*Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri: Focus Psikoloji: Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi , D2 Dikkat Testi, Gessell Gelişim Figürleri Testi, Goodenoough- Harris Bir İnsan Çiz Testi, Kelime Söyleyiş Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Peabody Resim-Kelime Testi, Benton Görsel Bellek Testi, R. B. Cattell Testi, Porteus Labirentleri Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Okula Hazırlık Testi, Bourdon Dikkat Testi, Kent Egy.

*Çift Terapisi: Türk Psikoterapistler Akademisi

Anksiyete, panik atak, depresyon, ebeveyn-çocuk ilişkisi gibi konularda danışmanlık veriyorum. Çocuklarla çalışırken ayrıca aileleri ile çalışmaya özen gösteriyorum. 

Hepimiz bu hayatın içerisindeyiz. Dünyada olan biten salgın hastalıklar, doğal afetler, travmayı doğuran olumsuz yaşantılar gibi yaşadığımız süre boyunca yeterince dinlenmemekte, anlaşılmamakta aslında başımıza gelen en talihsiz şeylerden biridir. Biraz da olsa anlaşılmak, insani duyguları ortaya çıkarmak olumsuz koşullara daha çabuk ve sağlıklı uyum sağlamamıza ve kendimizi tanımamıza neden olur. Dolayısıyla çocuklarımızı da geleceğe bu bakış açısıyla hazırlamış olur, onları dinlemenin, anlamanın, duygularımıza değinmenin; bize, onlara ne kadar değer kattığını görmüş oluruz. Hayatta karşılaştığımız problemlerin yanında diğer bir çok problemin dinlenmemek, anlaşılmamaktan kaynaklandığını düşünmekteyim. Anlaşılmak yemek, içmek kadar bir insanın karşılanması gereken en büyük ihtiyaçlarından biridir. Orwel der ki, 'İnsan sevilmekten çok anlaşılmak istiyordu belki de.' Hayatımızda ki en anlamlı ve en bereketli kazancın hem sevgi hem anlaşmak olduğunu fark etmek dileğiyle :)

16-01-2022
Kurtulmak istiyorum artık

25 yaşında kumar bağımlısı bı adamım ne olursunuz beni bu bataklık tan kurtarin ????

16-01-2022

Merhaba. Kumar bağımlılığı ile ilgili çok çalışmalarım yok. Sizi yanlış yönlendirmek istemem. Bu sitede ki uzman psikolog hocalarımızdan randevu alırsanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.


16-01-2022
Kaygı

Kandan korkuyorum iğne yaptıramıyorum hastaneye giremiyorum kendimi kontrol edemiyorum başım dönüyo bayılıyorum bayılmaktan korkuyorum

16-01-2022

Merhaba. Öncelikle kan fobisinin çeşitli nedenleri olabilir. Daha önce kan aldırken bir sorun yaşadınız mı? Veya kanla ilgili geçmişte herhangi bir problem yaşadınız mı sizi korkutan, endişelendiren? İsterseniz bir görüşme sağlayalım. Daha çok yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince. Sağlıklı günler dilerim.


12-01-2022
Piskolojim

Piskolojim bozuk mu degilmi bilmiyorum neyden kaynaklanıyor olabilir yardım olurmusunuz

12-01-2022

Merhaba. Bu soruya evet ya da hayır diyebilmem için veya neyin psikolojinizi bozduğunu bilebilmem için sizi ve neden böyle düşündüğünüzü ayrıntılarıyla bilmem gerekir. Buradan anlayabilmemiz mümkün değil. Dilerseniz takvimden bir seans ayarlayabilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırım. Sağlıklı günler dilerim.


11-01-2022
Kaygı heyecan ?

Sürekli heyecan var korku sanki birsey olacak gibi kafam ne düşünürse onu takmaya calisyor sonra ben onu yenmeye calisyorum ve beceriyorum ama Sürekli değişik hastalıklar gibi Bi gün başka Bi günse kendimi iyi hissediyorum arada bir yokluyor alie sorunlarda var biraz 3 ay önce midem sorun vardı Sürekli midem sanki çarpıntı yapıyor birsey yokken heyecan oluyor anlamıyorum kendimi bırakmıyorum en fazla ne olur diye düşünüyorum kendjme teselli veriyorum acaba bu normal birsey mi bunları anlatırken bile bilgi verirseniz sevinirim teşekkür ederim en kısa sürede inşallah cevabınız bekliyorum sagolun böyle birsey ücretsiz anlatmak insan bazen anlatcak insann bulumaz bu kadar iyi akşamlar

11-01-2022

Merhabalar. Öncelikle rica ederim, haklısınız insan bazen kendini anlatacak birilerini arar. Ücretsiz 15 dk öngörüşme ve soru sorma hakkınız sitemizde bu yüzden var. Probleminize bakınca, bu hissettiğiniz durumlar ne kadar süredir var? Her ortamda yaşıyor musunuz bu durumu? Mide rahatsızlığınızdan sonra mı bunları hissetmeye başladınız? Kaygı, korkudan doğar bazen. Korkularımızı kafamızda o kadar büyütürüz ki ister istemez kaygıya dönüşür. Kendinize telkinler vermeniz çok iyi. Kaygı hissettiğiniz anda ki düşüncenizi bir kağıda yazın. (muhtemelen olumsuz bir düşünce olacaktır.) Sonra o düşüncenin olumlu halini yazın bunu sabah akşam bir kaç kere okuyun. Kafamızda ki olumsuz düşünceler bizim duygularımızı daha sonra davranışlarımızı etkiler. Bu bir döngüdür. O yüzden duyguyu değiştirmekten ziyade ilk düşünceyi değiştirmeye odaklanın ve kaygı hissettiğinizde nefes egzersizleri uygulayın, algınızı değiştirecek etkinliklere başvurun (yemek ya da spor yapmak gibi.) Umarım yararlı olmuştur. Sağlıklı günler dilerim.


02-01-2022
Eşim

Biz evlenelim 2 yıl oldu ikimizinde ilk evligi değil onun 3 çocuğu var benim yok yanlış ilk eşini savunmaları ve kızı aracılığıyla ilk eşinin gönderdiği şarkı lar sürekli dinlemesi durumlarda onun göndermeleri beni çıldırtıyor işin içinden çıkılmaz hale geldi benim diliyorum diyorum artık ayrilmakta istemiyorum beni sözde çok seviyor gibi hazretleri var ama artık inandırıcı gelmiyor napalm neolur bisey diyin

02-01-2022

Merhabalar. Öncelikle derin bir nefes alıp, sakinleşmeye çalışın. Sağlıklı bir ilişki için olumlu iletişim gerekiyor. Bu yaşanılan durumları eşinize güzelce ifade etmeyi deneyin. Bu konuların sizi rahatsız ettiğinden ve empati yaptırıp tam tersi durumda onun ne hissedeceğini sorun. Ama duygu odaklı konuşmaya çalışın. Sana değer veriyorum senin de bana verdiğini biliyorum fakat şu durum beni üzüyor gibi. Sakin bir tonda konuşmak, duygulara yönelmek, empati kurdurmak, eşinizin neden bu davranışları sergilediğini ortaya çıkaracaktır. Sakin telaffuzlu, normal tonda, suçlamaya yeltenmeden konuşmanızı tavsiye ederim, konuşmaların kavgaya dönmesini istemeyiz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.


02-01-2022
Duygu ve hisler

Merhaba mesela bazı yerlerde duygularımızı ifade ederken bazı yerlerde ifade edemeyebiliyoruz size sorum ifade ettiğimiz yerlerde illa neden o duyguyu yaşadımızı söylememiz mı gerekiyor kendimiz analizini yapsak karsı tarafa hangi duyguyu yaşadığımızı söylesek de faydası olur mu siz ne dersiniz kolay gelsin

02-01-2022

Merhaba. Duygu paylaşımı her türden ilişki için çok önemlidir. Şöyle düşünün karşı tarafın duygusunu bilmezseniz, düşüncesinde de problem yaşarsınız. Duygu ve düşünceler birbirleri ile bağlantıdadır. Dolayısıyla yanlış anlaşılmalar ya da iki tarafı da üzen durumlar olacaktır. Sanırım analiz edip insanlara öyle söylemek istiyorsunuz. Neden o duyguyu yaşadığınızı düşünün. O duyguyu yaşarken ilk aklınıza neler geliyor kağıda yazın. O duyguyu yaşarken nasıl davranışlar sergiliyorsunuz onu da yazın. Söylerken de yazdığınız şekilde ifade edebilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi günler dilerim.


26-12-2021
Üzgün mutsuz

Merhabalar 1 yıllık ilişkim var ama sevgilim aslen farklı şehirde yaşıyor ve artık ciddi düşünüyoruz ama benim korkularım tereddütlerim var bunlar içgüdüsel durum evlenmek istiyorum ama bn buna hazır mıyım bilmiyorum sanki eksiğim çıkacak gibi hislerim oluyor şehirde. Dolayı da endişem var insan evlenmek istediğine nasıl karar vermeli evlilik konusunda heyecanlanıyorum karşılıyorum neden

26-12-2021

Merhabalar. Korku ve endişeler bilinmeyen durumlarda daha yoğun ortaya çıkar. Öncelikle şunu düşünmelisiniz. Gerçekten korkmanız gereken şeyler varsa korkmakta haklısınız. Bir kere daha gözden geçirin. Ama eğer bunlar gerçek sebepler değilse korku değil kaygıdır. Kaygı da olmayacak bir şeyi olacak gibi düşünmemizdir ki kaygı dediğimiz şey her konuda olabilecek bi şeydir. Kaygılarınızın altında yatan sebepleri bilemeyorum. Bunun altında yatan sebepler ile ilgili bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederim. Ama size şunu şunu söylemek isterim. Ben, yaşanmayan şeylere keşke derim. Yaşayanan şeyler kötü de olsa birer tecrübedir. Sonuç kötü olsa bile bu beni daha tecrübeli bir insan yapar o kadar. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgiler.


22-12-2021
ÖFKE PATLAMASI

merhaba saygıdeğer hocam sizden babamın durumu için yardım isteyecektim.babam 73 yaşında emekli rahatsızlıkları olan bir kişi.sorun 73 senedir sinirli öfkeli ve kırıcı olması bu durumu giderek artarak devam etti bu zamana kadar şimdi bu durumunu artık ne annem nede biz evlatları artık katlanamıyoruz.çok kez aile bireyleri kendisiyle konuştuk.aile dışından yardım aldık olmadı.psikiyatriye gitmiyor.annemde yaşlı ve artık tahammül gücü kalmadı her dakka bağırıyor azarlıyor hakaret ediyor bazen insanın üzerine yürüyor.öfkesini yenemeyen aşırı asabi bir insan.inanın üzüntümden kaç kilo verdim migren ve panik atak hastası oldum.sizden bir yardım bekliyorum hocam ne yapmamız gerekir nasıl düzelecek bu durumu.yardımcı olursanız inanın çok mutlu olacağım çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.

22-12-2021

Merhabalar. 70'li yaşlarda yani yaşlılık evresinde sık sık gördüğümüz bir durum aslında. O evrede, bireyin artık eski uğraşları kalmamıştır, özellikle mesleğini, alıştığı işi yerine getirmiyor ise kendini yetersiz hisseder. Öfkenin altında bu tarz duygular yatabilir ama babanızı daha iyi tanımak gerek tabi bunları netleştirmek için. Bu tarz durumlarda çoğu vaktini bahçe ekimi gibi ya da kendi yaşıtından arkadaşlarıyla vakit geçirmesi, sakin stressiz bir hayat koşulu yaratmalarını; düşüncelerini, geçmişini yönlendirebileceği bir hobi edinmelerini isteriz. Babanız içinde böyle bir şey yapabilirsiniz. Kendisine uğraş olarak, severek yapacağı bir hobi edinmesini sağlayın. Ayrıca 73 yıl geçirmiş bir insanın, o 73 yıla olumlu olumsuz, bir sürü yaşantı sığdırdığını da unutmayın. Çocuğu olarak siz onu karşınıza alın elini tutun duygularınızdan bahsedin. Ona ne kadar değer verdiğinizi gösterin. Yaşlı amcamızın kalbine dokunmaya çalışın. Yani duygu odaklı ilerleyin. Karşılıklı tartışmalar onun daha çok öfkelenmesine neden olacaktır ama duygu odaklı konuşmalar, sakin tutumlar görmesi onu bir nebzede olsa rahatlatacaktır. Telaffuz, ses tonu, jest ve mimik bu konuşmalarda çok önemlidir. İlk önce onun olumlu ve güçlü yönlerinden bahsedin sonra bu durumun sizi çok üzdüğünden. Öfkenin sakinleşmesinin önemli adımı anlaşıldığını hissetmektir. Onu, 73 yılı anladığınızdan bahsedin. Sonra duygularınızdan konuşun. Size gelirsek, bu durum sizi çok yıpratıyor belli ki. Ama bu durumu kişiselleştirmemeye özen gösterin. Babanızı anlamak, konuşmak dediğim gibi onun bir hobi edinmesini sağlamak onu da sizi de annenizi de sakinleştirecektir. Umarım yardımcı olabilmişimdir, sağlıklı günler dilerim.


21-12-2021
sinirimi kontrol edemiyorum

merhaba öncelikle 18 yaşındayım. Son bir kaç aydır sinirimi kontrol edemiyorum en ufacık şeyden sinirleniyorum ve karşımda ki insanları kırıyorum onları üzmek istiyorum çoğu zaman sinirliyken yaptığım veya söylediğim şeyleri sinirim geçtikten sonra hatırlamıyorum. Sinirlendiğim de öfkelendiğim de ya ağlıyorum ya da ne varsa kırıp döküyorum ve çoğu zaman da kendime zarar verme isteğim oluyor. Bu nasıl geçicek bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz

21-12-2021

Merhabalar. Sizi öfkelendiren sebeplerin neler olduğunu, ortak noktasını bulmamız gerekiyor. Bu noktayı bulduktan sonra bu durumun üzerine çalışmalısınız. Yani sizi ne o noktaya getiriyor? Kaynağı ne? Geçmiş yaşantılarınız, büyüdüğünüz ortamda ki iletişimleriniz nasıldı? Kendinize zarar verme isteğiniz, içinizde ki enerjinin dışarıya çıkma isteği gibi bir duruma benzetebiliriz. Davranıştan önce düşünce ve duygularınıza odaklanıp, kaynağını bulmaya çalışın. Düşünce duyguyu, duygu ise davranışı etkiler. Öfke aslında ikincil bir duygudur. Birincil duyguda genel olarak üzüntü ve kırgınlık yatar ama bu kişiden kişiye değişebilir tabi. Diğer bir yandan öfke kontrolü yardım alınması gereken bir konudur, öneririm. Umarım yardımcı olabilmişimdir, Sağlıklı günler dilerim.


19-12-2021
Seans

Merhaba seanslar online olarak mı yoksa klinik ortamında mıdır

19-12-2021

Merhabalar. Online ortamda gerçekleştiriyoruz.


16-12-2021
Bir sıkıntım olduğunda şüpheliyim.

Soğuk terlemenin yanında, gereksiz hızlı kalp atışları, sürekli devam eden huzursuzluk, aniden gelen kaygı veya korku hissi, reddedilme/beğenilmeme korkusu gibi şikayetlerim var. Artık katlanamıyorum. Ne sorunum olabilir?

16-12-2021

Merhabalar. Söylediğiniz şikayetler panik atak veya anksiyete gibi görünüyor ama başka bir problem de olabilir. Bu semptomlar hakkında sizinle detaylı bir görüşme yapmalıyız, sorunun ne olduğunu bulabilmek için. Böyle hissettiğiniz durumları not alın. Nerede, kimlerle beraberken, hangi koşullar altında bunu hissediyorsunuz, fark etmeye çalışın. Nedenlerini tespit etmeniz ve bu nedene olan bakış açınız değiştirmeniz (olumlu bir şekilde) yaşadığınız kısır döngüsünü size fark ettirecektir. Bu konuda detaylı yardım almak isterseniz görüşme sağlayabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.


13-12-2021
İştahsızlık

Yemek yiyemiyoeum hep midem bulanıyor Hemen hemen 24 saat aç kalabiliyorum ve bu beni çok etkiliyor çok zayıfladım baya bi kilo kaybı yaşadım

13-12-2021

Yeme bozukluklarının nedeni çok geniştir. Yaşadığınız şu anda ki stres, geçmişte edinilen olumsuz deneyimler, gelecek ile ilgili endişeler gibi skalası geniş olan bir konudur. Biraz yukarıda bahsettiğim olası ihtimalleri düşünmenizi tavsiye ederim, neden olduğunun farkına varmak için. Fakat yemek yiyemediğinizden dolayı vücudunuzda sağlığınız için olması gereken vitamin ve hormon değerlerine bakılmalı. Bir an önce doktora gitmenizi ve aynı zamanda seanslara başlamanızı öneririm. Dilerseniz randevu alın ve bir görüşme sağlayalım. Sağlıklı günler dilerim.


13-12-2021
Meslek seçimi

Psikolog olmak istegim var, emin değilim ama. Kararsız kaldım

13-12-2021

Bu konu hakkında sizi daha yakından tanımak ve daha iyi yardımcı olmak isterim. İsterseniz ön görüşme sağlayabiliriz.


12-12-2021
Reçete ilaç tedavisi

Öncelikle iyi akşamlar ben psikiyatri tedavisi görüyorum doktorum bana ilaç yazdı reçetemi Kaybedim ben reçete üzeri ilaç alamadım ilaçlarımı aldım sistemde alınmadı diye gözüküyor sıkıntı olurmu tedavisi esnasında

12-12-2021

İyi akşamlar. Öcelikle tedavi esnasında Psikiyatristiniz tarafından yazılan ilaçlar aksatılmadan kullanılmalıdır. Sizin şikayetinize uygun, uzman tarafından yazılmış ilaçlar, tedavinin bir parçasıdır. Sistem üzerinden gözüküp gözükmediği bir problem yaratır mı size bu konu hakkında net bir bilgi veremem. Önemli olan o ilaçları tedavi esnasında kullanmanız. Fakat bu konuyu Psikiyatristinize danışırsanız size çok daha net bir bilgi verecektir. Sağlıklı günler dilerim.


11-12-2021
Birine çok bağlandım unutamıyorum

Merhaba ben 1 yıl süre öncesine kadar biriyle tanıştım. Bu kişiye belirli bir süre geçtikten sonra duygular beslemeye başladım. Ancak duygularımız karşılıklı olmadı. Bu süreçte ona çok bağlandım. Sürekli onu düşünüyorum bu yüzdende her zaman rüyalarımda onu görüyorum. Bu durumdan kurtulmak istiyorum çünkü kendime engel olamıyorum. Ne yapmam gerek?

11-12-2021

Merhaba. Sizi tam olarak tanımadan, duygunuzun karşılıklı olmaması gibi bir konuyu ve bağlanma süreçlerinizi detaylı bir şekilde sizinle birlikte ele almadan yardım edemem. Çünkü bu tarz durumlarda tek yol veya bir formül yoktur. Söylediğim şeyler genel olur o da sizi tatmin etmeyebilir. İsterseniz görüşmek bir randevu oluşturun. Sizi daha yakından tanımak ve yardımcı olmak isterim.


10-12-2021
Konum

Yerinizi konum atabilir misiniz gelmem için ? Bilgileri bulamadım yardımcı olur musunuz rica etsem

10-12-2021

Merhabalar. Yüzyüze seanslar şimdilik uygulayamıyorum maalesef. Online olarak gerçekleştiriyorum. İsterseniz takvimden bir saat tercih edip randevu oluşturabilirsiniz. O saatte sizinle online seans gerçekleştirebiliriz.


09-12-2021
Korku ve kaygilar

8 yaşında oğlum var akşam 8 olunca bana birsey olacak korkusu oluyor hergece nefes aliyormu diye kontrol ediyor bana çok düsgün anne oğul yaşıyoruz biz bana yardımcı olursanız sevinirim

09-12-2021

Öncelikle merhabalar. Anladığım kadarıyla oğlunuz akşam saat 8 olunca anneme bir şey olacak korkusu yaşıyor. Bu durum sizinle olan ebeveyn-çocuk bağlılık sürecini kaybetme korkusuna ve endişesine dönüştürmüş gibi görünüyor. Geçmişte, bu korkuya neden olacak bir durum-olay yaşadınız mı? Kendini güvende hissetmediği bir durum oldu mu hiç? Herhangi bir sevdiğini veya bağlı olduğu birini-bir şeyi (eşya bile olabilir) kaybetti mi? Çalışan bir anne misiniz? Küçüklükten itibaren nasıl bir anne-oğul ilişkiniz var? Bu korku duygusunu oğlunuzla daha önce konuştunuz mu? Çocuklar bazen annelere istenilen ve gerekli görülenden daha fazla bağlanırlar. Güvenilen bir şey kaybedildiğinde de bu korku ortaya çıkabilir. Korkunun ana kaynağının nedeni çok geniştir. O yüzden bu soruları detaylı bir şekilde düşünmenizi tavsiye ederim. Yardımcı olabileceğim bir durum olursa lütfen bana ulaşmaktan çekinmeyin.


Loading...
 • 27-01-2022


 • 14-01-2022

  Kelimeler yetmez anlatmaya benim iyilik meleğim ❤️


 • 09-01-2022

  Kendimi bulmam için her şeyi benimle yaşıyor çok seviyorum yol arkadaşım iyikii sen ❤️


 • 08-01-2022


 • 03-01-2022


 • 03-01-2022

  Çok memnun kaldım kendimi gördüm sanki o kadar ilgiliydi ki işallah daha da güzel olacak


 • 02-01-2022


 • 02-01-2022


 • 01-01-2022


 • 29-12-2021

  Çok güzel konuşuyor


 • 26-12-2021


 • 26-12-2021


 • 20-12-2021


 • 19-12-2021


 • 19-12-2021


 • 12-12-2021


 • 10-12-2021


Loading...
jetklinik whatsapp