User Image

Klnk. Psk. Seyitcan Aksoy

Psikolog

(23)
 • Seans Ücreti : ₺150
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
24 Haz
Perşembe
25 Haz
Cuma
26 Haz
Cumartesi
27 Haz
Pazar
11:50 11:50 13:00 13:00
13:00 13:00 14:10 14:10
14:10 14:10 15:20 15:20
15:20 15:20 16:30 16:30
16:30 16:30 17:40 17:40
17:40 17:40
18:50 18:50
23:30 23:30
  veya  

Deneyimler

Uzmanlık Alanları

 • Depresyon
 • Kaygı (Anksiyete) bozuklukları
 • Panik atak
 • Obsesif Kompulsif bozukluk
 • Travma Sonrası Stres Bozukluğu
 • İlişki sorunları
 • Sosyal fobiler
 • Çocuk ve Ergen Psikolojisi problemleri
 • Sınav kaygısı
 • Evlilik terapisi

Özgeçmiş

Uzman Klinik Psikolog Seyitcan Aksoy.

2018 yılında Beykent Üniversitesi Psikoloji lisans bölümünden mezun oldum.

2020 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji (Tezli) yüksek lisans bölümünden mezun oldum.

''Üniversite öğrencilerinde Sosyal Medya Bağımlılığının, Sosyal Kaygı ve Kişisel İyi Oluş ile arasındaki ilişkisinin incelenmesi'' adlı eser yüksek lisans tezimdir.

Lisans Dönemim süresince Samsun Adalet Sarayında psikolog olarak stajyerlik yaptım.

Yüksek Lisans dönemimde ise NP İstanbul Beyin Hastanesinde Klinik Psikolog olarak stajyerlik yapmış bulunmaktayım.

Bilişsel Davranışcı Terapi, Kişilerarası İlişkiler Terapisi, Bireysel Terapi, Aile ve Çift Terapisi, Cinsel Terapi, Grup Terapisi gibi terapi yöntemlerinin eğitimini almış bulunmaktayım.

Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimi almış bulunmaktayım bu sayede psikolojik danışman ve rehberlik alanında da yetkim bulunmaktadır.

Üsküdar Üniversitesi onaylı Oyun Terapisi eğitimim bulunmaktadır.

Çocuk-Ergen-Yetişkin danışanlara uygulanan çoğu psikolojik testlerin eğitimini almış bulunmaktayım

Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)

Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği (WİSC-R)

Beck Depresyon Envanteri (BDE) 

Rotter Cümle Tamamlama Testi

Hacettepe Kişilik Envanteri (HKE)

Maudsley Obsesif Kompulsif Ölçeği

Luisa Düss Psikanalitik Öykü Testi

Harris Bir İnsan Çiz Testi

Beck Umutsuzluk ölçeği

Yetişkinler için dehb

Scl 90

Beck anksiyete ölçeği

Otizm Spektrum Anketi

AGTE

Yale-Brown Obsesif Kompülsif Ölçeği

Çocukluk çağı travma ölçeği

14-06-2021
Odaklanamiyorum

Yks sınavına gireceğim, 2. kez hazırlanıyorum. Elimden geldiği kadar çalıştım. Sınava çok az bir zaman kaldı ama benim odaklanmada sorunlarım olmaya başladı. Bir paragraf okurken aklıma baska bir şey geliyor ve paragrafı 3-4 kez okumak zorunda kalıyorum. Ve önümde bir nesne gördüğüm zaman onunla ilgili derin bir şeyler düşünüyorum. Mesela elimde bir kalem varsa o kaleme bakınca o kalemin yapım aşamalarını düşünüyorum, bu parça buraya nasıl takılmış veya o kalemi üreten kişinin nasıl bir hayatı var acaba falan diye saçma şeyler aklıma geliyor. Bunları düşünmemin bana hiçbir faydası yok ve zamanımı boş şeyler icin harcamış olmaktan çok rahatsız oluyorum. Sınava cok az bir süre var her gün deneme sınavina giriyorum ama artık çok sıkıldım. Sınavdayken soruları çözme isteği gelmiyor hiç içimden. Ya da bir anda heyecanlanıp farklı sorulara geçmek istiyorum sürekli sayfa değiştirmeye başlıyorum. Bu dediğim seyleri son zamanlarda yaşamaya başladım. Bu sınav benim için çok önemli, eğer başarırsam hayatım için cok önemli bir adım atmış olacağım. Benim en küçük hayallerim umutlarım bile bu sınava bağlı, ama son zamanlarda bu yaşadıklarım beni çok üzüyor. Ben de sizin gibi bir psikolog olmak istiyorum, umarım başarabilirim. Bu odaklanamama durumumdan nasıl kurtulabilirim?

14-06-2021

Merhabalar öncelikle, ilk önce elinizden geldiği kadar sınava çalışmış olmanızı kendinize sürekli hatırlatmanızı öneririm çünkü siz gerekli çabayı göstermişsiniz sınavınızın sonucu ne olursa olsun sizin bu çabayı göstermiş olmanız çok değerli bir durum. Anlattığınız odaklanamama, dikkatinizin başka yerlere odaklanması durumunu detaylı bir şekilde konuşup altta yatan sebeplerinizi konuşmamız gerekecektir. Ders çalışma saatlerinizi kısaltabilirsiniz eğer uzun saatler sizin odaklanmanızı etkiliyorsa. Ara vererek çalışmayı deneyin. Bu sınava büyük bir önem verdiğiniz için kaygılanmanız çok normal ancak bu kaygı seviyesinin yükselmesi size sorun yaratır. Sınavın sizin için çok önemli olduğunu anlayabiliyorum, ancak sınavınızın sonucu ne olursa olsun sizin gösterdiğiniz çaba çok değerli bunu unutmayın. Umarım hayallerinizi gerçekleştirirsiniz, psikoloji bölümünü okumak istemeniz bunları bana yazmanız çok değerli benim açımdan da teşekkür ediyorum. Umarım ilerde meslektaş oluruz ben sizin yazdıklarınıza dayanarak sizin çabanıza inanıyorum ve umarım da başarılı olursunuz. Odaklanamama durumunuz, sınav kaygılarınız hakkında konuşmak isterseniz her zaman randevu alabilirsiniz, bende size yardımcı olmayı çok isterim. Bana vakit ayırıp soru sorduğunuz için teşekkür ediyorum, sağlıklı günler diliyorum :)


13-06-2021
Ailem çok üzerime geliyor.

Ailem çok üzerime geliyor 20 yaşına basıcam resmen babam sürekli annenle gidersin annenle yaparsın diyor ben tek başıma hiç bişey yapamıyorum artık gerçekten evden çıkıp tek bişeyler yapmak istiyorum erkek arkadaşlarım kız arkadaşlarımla buluşmak istiyorum

13-06-2021

Merhabalar, bu durumu sağlıklı bir iletişim modeli ile babanızla konuşmak zorundasınız öncelikle babanız ile konuşmak, anlatmak zor ise annenizle konuşup beraber bir yol haritası belirlemelisiniz. Babanız sizi koruma içgüdüsüyle bunları söylüyor olabilir bu yüzden 20 yaşında bir kadın olduğunuzu hatırlaması gerek. Bu da ancak sağlıklı bir iletişim ile olabilir. Aile ilişkilerinizi daha detaylı konuşmak için randevu alırsanız size daha iyi yardımcı olabilirim. Sağlıklı günler dilerim :)


13-06-2021
Okb

Öncelikle mrb,ben yaklaşık 4 senedir obsesif kompüsif bozukluk yaşıyorum, zaman zaman destek aldım lakin bitmek bilmeyen düşünce ataklarım var, beni bir süredir rahatsız eden çok kaygılandıran birşey var,sevdiğim bir insan ve bu insanla veya insanlarla aram çok iyi,mutfakta yemek yaparken yada yemek yerken beni görüyorlar diye düşünüyorum yada mesela dans ederken, ben mutluyken nedense onların beni izlediğini düşünüyorum ve bunun normal olmadığının farkına vardığım için rahatsız oluyorum ben şizofren mi oluyorum die?????????

13-06-2021

Merhabalar, öncelikle sizi tanımadan sizinle konuşmadan şizofrensiniz, obsesif kompulsif bozukluğunuz var gibi tanılar koyamam asla , hem sizin ruh sağlığınız hem de meslek etikleri nedeniyle bu sağlıklı bir yaklaşım olmaz. Sizi kaygılandıran düşünceleri, duyguları konuşmak ve bunun altında yatan düşünceleriniz ile çalışmamız gerekmektedir. Bu yüzden ancak size terapi aracılığıyla yardımcı olabilirim. Size yardımcı olmak çok isterim eğer sizde yardımcı olmamı isterseniz randevu alabilirsiniz. Vakit ayırıp soru sorduğunuz için teşekkür eder ve sağlıklı günler dilerim. :)


11-06-2021
Hayattan zevk almıyorum

Merhabalar hayattan zevk almıyorum mutsuzum yardım edicek bir ilaç varmıdır prozac ilacı iyi gelirmi bana bir uzman olarak cevabınızı merak ediyorum ????

11-06-2021

Merhabalar, biz psikologlar olarak ilaç yazmadığımız için size ilaç önermem yanlış olur, eğer psikolojik sorunlarınızı ilaç tedavisi yöntemi ile gidermek istiyorsanız bir psikiyatriste başvurmanız gerekmektedir. Hayattan zevk alamama ve mutsuzluk gibi duygularınızın altında yatan düşünceleri konuşmak ve bu düşüncelere farkındalık kazandırmak için terapi desteği de alabilirsiniz. İlaç tedavisinin yanı sıra terapinin psikolojik sorunlara karşı büyük bir olumlu etkisi vardır. Eğer terapi almak bu duygularınızın ve düşüncelerinizi konuşmak isterseniz her zaman size yardımcı olmak isterim. Bana vakit ayırıp soru sorduğunuz için teşekkür ederim ve sağlıklı günler dilerim :)


01-06-2021
İlişki sorunları

Erkek arkadaşımla sorunlarımızı aşmak da zorlanıyoruz 1.5 yıldır birlikteyiz ilişkinin başlarında olan sorunlarımızın etkisini bugün de görebiliyoruz zaman geçtikçe etkisi daha fazla oluyor birbirimizi sevsek de düşüncelerimiz çok yogun oluyor özellikle erkek arkadaşım düşüncelerine engel olamıyor buna bağlı olarak öfkesini de kontrol edemiyor

01-06-2021

Merhabalar, ilişkiler de yaşanan sorunlar çözüme ulaşamayıp bastırılırsa ilerde yaşanacak her sorunda diğer yaşanan sorunlarda çözüme ulaşmadığı için tekrar hatırlanacaktır. Sizin ve erkek arkadaşınızın ilişkiye dair ve birbirinize dair ilişkinizi olumsuz etkileyen düşünceleriniz ile çalışılması ve bu düşüncelere farkındalık kazandırmak gerekmektedir. Bu düşüncelere farkındalık kazandırırsak öfke patlamalarını da kontrol altına alabiliriz. Bu sorunlarınız yoğun bir şekilde devam ediyorsa terapi desteği almanızı öneririm. Benden yardım almak isterseniz de takvimden size uygun gün ve saate randevu alabilirsiniz, yaşadığınız sorunlara yardımcı olmak , düşüncelerinize farkındalık kazandırmak ben de isterim. Sağlıklı günler dilerim :)


31-05-2021
Neden böyle davranıyorum

Sürekli kendimi ezme durumu halindeyim insanların bana normal bakışlarını bile kafamda kurup benimle dalga geçiyorlarmış gibi düşünüyorum kendimi azıcık bile sevmiyorum sevemiyorum sürekli kendimi aşağılayıp herkesi kendimden üstün görüyorum

31-05-2021

Merhabalar, böyle işlevsiz düşünceler düşünmenizin sebebi ben değersiz biriyim, ben sevilmeyen biriyim, ben yetersiz gibi temel inançlarınız olabilir. Bu inançlarınız doğrultusunda olaylara ve insanlara bakış açınız hep bu yönde olacaktır. Bu işlevsiz düşüncelerin getirdiği temel inançlarınız doğrultusunda ise özgüven eksikliği de yaşıyor olabilirsiniz. Diğer insanları daha değerli veya başarılı bulup kendinizi yetersiz, değersiz hissedebilirsiniz bunun sonucunda. Bilişsel Davranışçı Terapi tekniği ile tüm bu işlevsiz düşüncelerinizle ve temel inançlarınızla çalışarak size yardımcı olabilirim. Bu durumu ancak düşüncelerinle çalışarak, tüm yaşantınızın, aile ve çevresel ilişkilerinizin siz de yaşattığı deneyimlemeyi konuşarak çözebiliriz. Yardımcı olmamı isterseniz takvimden size uygun gün ve saate randevu alabilirsiniz. Ön görüşmelerimiz ücretsizdir. Size yardımcı olmak çok isterim, sağlıklı günler dilerim :)


25-05-2021
Belirsizlik.

İyi Akşamlar , Benim şuan görüşmeye çok ihtiyacım var mümkünmüdür?

25-05-2021

mümkündür randevu alabilirsiniz takvimden ön görüşme yapabiliriz


21-05-2021
Utangaçlık

Merhaba, sevgilim olduğu zaman yanında rahat olamıyorum, kendim olamıyorum. Neden sevgilisinin yanında rahat olamaz bir insan bunu çözemiyorum. Aynı zamanda tanımadığım kalabalık grupların içine girdiğimde geriliyorum elimi kolumu nereye koyacağımı ne konuşacağımı bilemiyorum. Arkadaş çevremde aslında sosyal eğlenceli konuşkan biriyim. Neden bazı ortamlarda gerildiğimi anlamıyorum ve bu durumu çok kafama takıyorum. İnsanların benim arkamdan sakin sessiz utangaç yada saf dedigini düşünmek sinirlerimi bozuyor ve bu aralar fazla alıngan olmaya başladım. Destek almam gerekiyor mu yoksa herkes hayatında bazı zamanlarda utangaçlık yaşar mı lütfen net cevap verin ona göre bir şekilde destek almaya çalısıcam

21-05-2021

Merhabalar, sevgilinizin yanınınızdaki yaşadığınız rahat olamama anındaki aklınızdan geçen düşünceler ile çalışmamız gerekmektedir. Ve bu düşüncelerin altında yatan nedenleri bulmalıyız. İlişkiniz hakkında ancak konuşarak size yardımcı olabilirim. Tanımadığınız insanların yanında yaşadığınız gerginlik durumlarının sebebi ise kaygı olabilir. Ancak sizinle detaylı görüşme yapmadan size asla tanı olarak bir ifade kullanamam. İnsanların sizin hakkınızda söylediği sözlere takılmanız işlevsiz düşünceleriniz ve buna dayalı inançlarınızdan kaynaklanabilir. Bu durumlar sizin hayatınızı olumsuz etkiliyorsa, çalışmanıza, günlük işlerinizi yapmanızda olumsuz etki ediyorsa destek almanızı öneririm. Eğer destek almak isterseniz her zaman size yardımcı olmak isterim. Sağlıklı günler dilerim :)


20-05-2021
Bitmeyen ilişki

Uzun zaman süren bir ilişkim oldu ve 3 yıldır bitmesine rağmen hâlâ beynimde bitiremiyorum. Kafayı yiyecegim. Bitirmek istesem pat diye hayatıma müdahale ediyor. Ne yapmam gerekiyor?

20-05-2021

Merhabalar, uzun süreli ilişkiler sağlıklı bir şekilde sonlandırılmaz ise sürekli ilişkide yaşanan durumlar sorgulanır. İlişkilerin bitiş noktasında kurulan iletişim çok önemlidir. Hayatınıza müdahale etmesi bu ilişkinin düşünceler olarak sürekli beyninizde devam etmesini sağlar. Hayatınıza müdahale etmesini engellemeniz gerekir en başta. Ancak bu ilişkiyi ve sizde oluşan işlevsiz düşünceleri tüm hissettiğiniz duyguları ve bunun sonucundaki davranışlarınızı konuşarak bunları terapi de çalışmamız gerekmektedir. Sorunlarımızı ancak konuşarak ve iletişim sayesinde çözebiliriz. Benimle konuşmak ve terapi ile destek almak isterseniz randevu alabilirsiniz. Konuşmak ve size yardımcı olmak isterim. Sağlıklı günler dilerim :)


20-05-2021
Ailem

Ailemle anlayamıyorum kendimi ifade edemiyorum ve intihar dusunuyorum ama kendimi bir sekilde engelliyorum

20-05-2021

İntihar hiçbir şeyin çözümü değildir. Sorunları çözecek olan yine bizim iletişimimizdir. İşlevsiz düşüncelerimizi ele alıp konuşarak bu durumu düzeltebiliriz. Ailenizin iletişim dili de çok önemli tabi ki bu durumda. Ama isterseniz çözülmeyecek bir sorun yok her şey bizim elimizde. Sağlıklı günler dilerim


Loading...
 • 23-06-2021


 • 19-06-2021


 • 18-06-2021


 • 18-06-2021


 • 17-06-2021

  Kesinlikle çok güzel ilgileniyor teşekkürler hocam


 • 16-06-2021


 • 15-06-2021


 • 10-06-2021


 • 07-06-2021

  İnsanların hayatına dokunmanız o kadar güzel ki, çok teşekkür ederim harika bir doktorsunuz Seyitcan Bey onca sıkıntılarımdan sonra iyi ki sizi tanıdım.


 • 07-06-2021


 • 04-06-2021


 • 03-06-2021


 • 03-06-2021


 • 03-06-2021


 • 31-05-2021


 • 30-05-2021


 • 29-05-2021


 • 26-05-2021

  Oldukça memnun kaldım.


 • 25-05-2021


 • 25-05-2021

  Öngörüşme esnasında beni dinleyen gerçekten birisinin olduğunu fark ettim , saatler önceki ruh halimden hiçbir eser yok şuan , daha da çok rahatladım , bu bölümün hakkını verdiğiniz için ,İnsanların hayatına dokunuşlar yapmanız Harika birşey . Ben çok teşekkür ederim, seanslara devam etmek için gayret edeceğim .


Loading...