User Image

Klnk. Psk. Goncagül Sağatlı

Psikoloji

(17)
 • Seans Ücreti : ₺100
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
3 Ağu
Salı
4 Ağu
Çarşamba
5 Ağu
Perşembe
6 Ağu
Cuma
14:40 13:35 13:35 13:35
15:45 14:40 14:40 14:40
16:50 15:45 15:45 15:45
17:55 16:50 16:50 16:50
19:00 17:55 17:55 17:55
20:05 19:00 19:00 19:00
21:10 20:05 20:05 20:05
22:15 21:10 21:10 21:10
22:15
  veya  

Özgeçmiş

 

Hakkında

Ben Klinik Psikolog Goncagül Sağatlı. 2016 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra klinik psikoloji yüksek lisansımı  İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nde, 2018 yılında tamamladım. Mesleki anlamda 5 yıldır çalışmalarımı sürdürmekte ve aktif olarak danışan görmekteyim. Ayrıca Darülaceze'de geriatri alanında psikolojik testler uyguladım. Bilişsel Davranışçı Terapi alanında Mehmet Zihni Sungur'dan eğitim ve süpervizyon aldım. Aynı zamanda MMPI testi uygulayıcısıyım. 

EĞİTİMLER

•Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi- KOGNİTİF ve DAVRANIŞ TERAPİLERİ DERNEĞİ KDTD 

• MMPI Minnesota Çok Yönlü Kişilik Testi- PSİKİYATRİ VE PSİKOLOJİ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ (Ekim 2017)

•Çocuklara Uygulanan Objektif Testler Eğitimi- PADEM (Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Gesell Gelişim Testi, Okht, Agte Gelişim Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frostig Görsel Algılama Testi, CAT, Koppitz İnsan Çizim Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi.) (Mart 2016)

• Çocuk Testleri Uygulayıcı Sertifikası- BİLGELİK ENSTİTÜSÜ (Arzu Listesi, Bier Çümle Tamamlama, Louisa Duss, Coopersmith Öz Saygı Envanteri, Piers Harris Öz Saygı Envanteri, Aile Değerlendirme Ölçeği, D2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Catell 2-A Zeka Testi, Raven Şekil Örüntü Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolıtan Okul Olgunluğu Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği.), (Eylül 2016)

• Çocuk İstismarına Sağlıklı Müdahale Eğitimi- İNSAN BİLİMLERİ DERNEĞİ ve PSİKOLOGOS BİLİMSEL ARAŞTIRMA DERNEĞİ (Kasım 2016)

• WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası- PSİKİYATRİ VE PSİKOLOJİ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ (Ekim 2017)

 

 

30-07-2021
Kendimi Bulamıyorum

Evlilik düsüncesi nişanlimda kusur aratıyor ben de ister istemez, şu kusuru var olmaz gibi düşünüyorum ve evlilikten daha da kaçıyorum, ben evlenicem ama hiç heyecanlı değilim, hiç konusunu açmak gelmiyor içimden. Kendimi bazen yalnız düşünüyorum, oh be çekiyorum, ardından serseri gibi ortada ne gezicen diyorum kendime. İçim de hep bi mutsuzluk var, ama bir yanimda iyi birisi evlenmeyip napican diyor, sahi ben napicam deli olcam çok kötüyüm psikolojim yerinde değil...

30-07-2021

Belki de evliliği hayatınızın bir dönüm noktası olarak gördüğünüz için gözünüzde bu kadar büyüdü ve yaşadığınız kararsızlık sizin için korkunç bir hal aldı. Tabi ki bunlar birer ihtimal. Bu konuyla ilgili sizi detaylı bir şekilde tanımadan, terapi sürecine başlamadan yorum yapmam doğru olmaz.


30-07-2021
Ne yapıcam ben

Merhaba, ben nişanlıyım ve evlilik yaklaşıyor, ama benim içimde bi hep kararsızlık söz konusu. Evlensem mi acaba die soruyorum kendime, nişanlımda sorun yok, sorun benle alakalı , bazen de evlenmeyip napcam moduna giriyorum, ortada kaldim , nişanlımın ağlaması beni cok üzüyor bu yüzden ben kararsızım diyemiyorum, onunda hayalleri var ama ben napacağımı bilmiyorum ortada kaldım , içimden birsey bi evlen bi evlenme diyor. Evlilik konusu geçince sıyrılıp farklı konulardan tartışma yaratıyorum , düşüncelerden ve bu kararsızlıktan kurtulamıyorum Lütfen sorumu yanitlayin tesekkur ederim.

30-07-2021

Merhaba. Kaygılandığınız asıl nokta genel olarak evlilik düşüncesi mi, yoksa nişanlınızla ilgili soru işaretleriniz mi var? Öncelikle bu ayrımı yapabilmelisiniz. Sizi kararsızlığa iten düşüncelerin neler olduğunu ve bu düşüncelerin ne kadar gerçekçi olduklarını değerlendirirseniz ona göre bir karar alabilirsiniz.


26-07-2021
İlişki bitimi

Merhaba erkek arkadaşım tarafından terkedildim. Sebebi ondan önce olan ilişkimle kurdukları diyolag oldu ve ağır hitamlar duydum çok sık ağlama geçişlerim oluyo nasıl bir yol izleyebilirim.

26-07-2021

Merhaba. Yaşadığınız ayrılığın ardından birtakım duygudurum değişiklikleri meydana gelmesi gayet doğal. Kabullenme evresine sağlıklı bir şekilde geçebilmeniz için üzüntünüzü özgürce yaşayabilmelisiniz bir süre.


26-07-2021
Nasıl iletişime gecicez

Duygusal geçişler yaşıyorum ücretsiz on görüşme için nasıl iletişime geçicez

26-07-2021

Profilimde yer alan takvimden sizin için uygun saati seçip randevu oluşturabilirsiniz.


14-07-2021
Eşim ile sorunum

11 yıllık Evliyim ve bir çocuk annesiyim eşimle sürekli sorun yaşıyoruz bir türlü çözüm bulamıyorum nasıl davranmam gerektiğini bilemiyorum bunun içinde destek almak istiyorum

14-07-2021

Merhaba. Uzmanlık alanları içerisinde “aile ve çift terapisi” bulunan bir uzmandan randevu alabilirsiniz.


13-07-2021
Adres

Adres neresiydi tam olarak yazmiyor çünkü net bir adres alabilir miyim ?

14-07-2021

Burası bir online terapi sitesi. Adres, bulunduğunuz her yer :)


13-07-2021
Yks stresi

Merhaba ben yks için hazırlanıyorum, yeni 12. Sınıf oldum ve kendimi çok stresli, kaygılı hissediyorum. Hiçbir sey yeterli gelmiyor gibi, ne yapmam gerek?

13-07-2021

Merhaba. Sizi kaygılandıran faktörleri, baş etme becerilerinizi, stres anındaki düşüncelerinizi belirlemek, bunlar üzerinde çalışmak ve bu düşüncelere çeşitli alternatifler geliştirmek kaygı yönetimi açısından faydalı olacaktır. Ayrıca stres anında yapacağınız nefes egzersizleri de rahatlamanızı sağlayacaktır. Bunlara ek olarak planlı ve bir hedefe bağlı bir çalışma sistemi geliştirmek size yardımcı olacaktır.


12-07-2021
Sevilmediğim Bi adamı seviyorum

Merhaba 1 buçuk yıl önce evlenmis ayrılmış biriyle birlikte oldum benden 24 yaş büyük ben çok aile sevgisi görmedim ama o bana çok büyük bir sevgi verdi bugün ayrıldı benden seni hiç sevmedim dedi dünyam başıma yıkıldı ona o kadar çok alıştım ki o kadar çok seviyorum ki intihar bile düşünüyorum yane ben onsuz da oluyormuş onsuz da nefes alabilmek istiyorum yardım edin bana lütfen

13-07-2021

Her ilişki bitimi sevilen bir kişinin kaybı demektir. Bu kaybı kabullenebilmek için belli bir süre yas tutmak sağlıklıdır. Duygular, yaşanması gerektiği zaman yaşanmalı. Şu an yaşadığınız kaybın yasını tutup üzülmeye, kendinize zaman vermeye izin verin. Zamanla kabullenme evresine geçeceksiniz. Fakat bununla tek başınıza mücadele edebilecek gücü kendinizde bulamıyorsanız randevu alabilir, paylaşarak acınızı hafifletebilirsiniz.


09-07-2021
asiri guvencsizlik kaybetme korkusu

hayrli cumalar hep aldatildim ihanete ugradim terkedildim annem dahil tum kadinlar terketti bu bende kadinlara karsi onyargi olustrdu hepsi beni aldatyor ihanet ediyor duygsu olusturdu ne yapmam lazm tesekurler saygilar

09-07-2021

Merhaba. Yaşadığınız kötü tecrübeler sonucu birtakım genellemelere gitmişsiniz hayatınızda. “Kadınlar güvenilmezdir” gibi. Bunun aksinin de olabileceğini görmenin tek yolu insanlara şans vermekten geçiyor. Sağlıklı günler :)


12-06-2021
Anksiyete ve panik bozukluk

Başlıkta da belirttiğim durumun içerisindeyim yaklaşık olarak 2 senedir bunu yaşıyorum ve nedenini tam olarak bilmiyorum ama günlük hayat , hayatın getirdiği şeyler gibi sorumluluklar olsun bilinmezler olsun benim için hep bir endişe korku ve panik havası yaratıyor eskiden asla böyle birisi değildim bir anda böyle oldum şuan ilaç kullanarak sadece tedavi görüyorum ama eskisi gibi çalışabilmek hayattan zevk almak mutlu olmak istiyorum , imkanlarım kısıtlı olduğu için kaç seans alacağım benim için önemli bir konu bunu ücretsiz görüşmede ya da bu soruya cevap olarak kaç seans görüşme yapmamız gerektiğini söyleyebilir misiniz ?

13-06-2021

Merhaba. Terapi sürecinin kaç seans süreceği kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilmekte fakat en az 8 seans devam etmenizi öneririm.


11-06-2021
Hayattan zevk almıyorum

Merhaba kolay gelsin kullanmakta olduğum ilacı bıraktım 1 aydır içmiyorum ve mutsuzum prozac denen ilacı araştırdım bana yardımcı olurmu bu ilaç cevaplarsanız sevinirim ????

11-06-2021

Merhaba. İlaç yazma yetkisi psikiyatristlerin elindedir, psikologlar yalnızca terapi yapar. Doktorunuzun size verdiği ilacı kendisine danışmadan bırakmamanızı, ilaç kullanırken aynı zamanda bir psikoterapi sürecine başlamanızı tavsiye ederim. Dilerseniz benden ya da başka bir psikologtan randevu alarak bu süreci başlatabilirsiniz.


21-05-2021
Sosyal fobi

Merhaba, ben bazı ortamlara girdiğimde çok geriliyorum. Elimi kolumu nereye koyacağımı, ne diyeceğimi ne konuşmam gerektiğini bilemiyorum. Bu genellikle grup içinde benden çok konuşan çok sosyal biri olduğunda gerçekleşiyor. Sevgilim olduğunda yanında hiç rahat değilim. Kendim olamıyorum rahat hareket edip rahat konuşamıyorum. Aslında çevremde neşeli sosyal konuşkan bir insanım ama tanımadığım insanlarla tanışmak zorlaşıyor eskiden bu kadar değildi. Sosyal fobiye dönüşmesinden korkuyorum. Aslında çekingen miyim yoksa herkes zaman zaman bunları yaşar mı bunu da merak ediyorum. Çünkü çok kafama takmaya başladım. Alıngan bir insan olmaya başladım

21-05-2021

Merhaba. Sosyal fobi, kişinin başkaları tarafından izlendiği ortamlarda birtakım rahatsızlıklar yaşamasına sebep olur. Bu rahatsızlıklar düşünce boyutunda olduğu kadar fiziksel olarak da bazı belirtileri vardır. Kalp çarpıntısı, ağız kuruluğu, el titremesi gibi. Bu tür durumlarda bunun önüne geçebilmek için yapılabilecek ilk şey o an aklınızdan neler geçtiğini tespit etmek. Daha sonra da bu düşüncenizin ne kadar gerçekçi olduğunu sorgulamanız, yani o düşünceyi enine boyuna değerlendirmeniz gerekir. Bunu bir uzman eşliğinde yapmak daha hızlı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.


19-05-2021
Ara vermek

Merhabalar 2bucuk yıllık sevgiliyiz 1yil oldu nisanlanali her sürekli kavga ve tartismalarimiz oluyor en son ki tartışmada tartışırken bana 1ay ara vermek istediğini söyledi bunun yanlış bir karar olduğunu aranın benim için saçma olduğunu çözüm odaklı yanassamda vazgeçmedi hatan var diye tutturdu ve bunu söyledi ne yapmam gerek ben ara vermek istemiyorum biticekse bitmesini ara verip de üzülmek istemiyorum ne yapmam ve nasıl davranmam lazım

19-05-2021

Merhaba. Ben bir psikolog olarak size “şunu yap, bunu yap” deme hakkına sahip değilim. Karar tamamen size ait. İlişki dinamiğinizi de en iyi siz bilirsiniz. Yaşadığınız kafa karışıklığını kendi içinizde değerlendirip bu ilişkiye devam edip etmeme kararını birlikte almalısınız. Yapılabilecek en iyi şey karşılıklı beklentileri konuşmak ve netlik istediğinizi partnerinize belirtmek olacaktır.


Loading...
 • 30-07-2021

  Mütevazi yaklaşımı gayet güzeldi, teşekkür ederim...


 • 30-07-2021

  İlgili realist biri


 • 29-07-2021

  evet on görüşme dahi olsa oldukça memnun kaldım teşekkür ediyorum


 • 26-07-2021

  İlgili, işini iyi yapan bir psikolog herkese tavsiye ederim.


 • 29-06-2021

  Çok iyi geldi 15 dk iyi bir dinleyici


 • 21-05-2021

  İlgili bir psikolog


 • 20-05-2021

  Çok iyi bir doktor samimiyeti ve dinlemesiyle 15 dakikada ilaç oldu. Tesekkur ederim..


 • 02-05-2021

  Çok ilgili ve yardımcı bir insan teşekkür ederim


 • 28-03-2021

  Görüşmemiz olumlu ve faydalı gecti uzman hanım çok isabetli tespit ve tavsiyelerde bulundu Ayrıca iletişim ve görüntülü gayet net ve anlaşılır hiç bir problem olmadan gerçekleşti


 • 01-08-2021


 • 01-07-2021


 • 24-06-2021


 • 20-06-2021


 • 04-06-2021


 • 05-05-2021


 • 01-05-2021


 • 27-04-2021


Loading...