User Image

Zeynep Kesici

Uzman Klinik Psikolog

(3)
 • Online Seans Ücreti : ₺189
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
25 May
Çarşamba
26 May
Perşembe
27 May
Cuma
28 May
Cumartesi

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

  veya  

Özgeçmiş

Merhaba,

Ben Uzman Klinik Psikolog Zeynep Kesici,

İlk orta ve lise öğrenimini Samsun’da tamamladım. Üniversite  lisans eğitimini psikoloji alanında yüksek onur belgesi ile bitirdim. Lisansın peşine Klinik psikoloji ana bilim dalında yüksek lisansına devam ettim ve “Bağlanma Stilinin Duygu Regülasyonuna Etkisi” üzerine tez yazdım. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında Şema Terapi, Duygu Odaklı Terapi, Bütüncül Oyun Terapisi ve Bütüncül Psikoterapi Eğitimi gibi birçok farklı eğitim ve workshop programlarına katılım sağladım. Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, NP İstanbul Beyin hastanesi ve Psikomer gibi çeşitli birimlerde stajları başarıyla tamamlayarak, aldığım eğitimler ışığında 2017’den itibaren danışmanlık yapmaya başladım. Şu anda bireysel ve çocuk terapileri alanında hem yüz yüze hem de online olarak hizmet vermekteyim.

Son Makaleleri

 • Uzman/Hekim henüz makale yayınlamamıştır.

20-04-2022
Panik atak

Merhaba bende yeni panik atak başladı uykudan birden kalkıyorum kalbim küt küt atıyor kendimi sakinleştiriyorum geçiyor arada sıçradıgım oluyor uykuda dişlerimi sıkıyorum baş dönmesi oluyor çoğu şeyden istemeksizin korkuyorum mideme giriyor korktuğun için gastrit hastasıyım bu panik atağın kesin olası tedavisi var mı acaba birde benim başım agrıyor çok nöroloji gerilim tipi baş agrısı dedi MR da çekildi ilaç verdi depresyon ilaçı ama yan etkisi olduğu için bıraktım kafa titremesi oluyor yardımcı olursanız sevinirim

20-04-2022

Merhabalar, terapiyle panik atağı geçen çok danışan gördüm. Peşini bırakmazsanız tedavi olabileceğinizi düşünüyorum. Geçmiş olsun. iyi günler.


14-04-2022
Çaresizlik ve Ağır Depresyon

Merhaba, ben 16-18 yaşlarımdayken evimde ve salonda bazı cinsel içeriklere görüntülere bakmıştım, fakat daha sonra pişman oldum ve bir daha yapmadım, bu konuyu da hiç düşünmedim. Olayın üzerinden 6-7 yıl geçti ve bu olay 1 aydır çok fazla aklıma takılıyor. Kardeşim (o zaman 8-9 yaşlarındaydı) veya annem beni yanlışlıkla ben fark etmeden görmüşler midir? Eğer kardeşim beni gördüyse ben onu taciz mi etmiş olurum? Asla birinin beni görmesi ya da annemin ve kardeşimin o görüntüleri görmesi gibi bir amacım ve niyetim yoktu, dikkatsizlik ve hata ile oldu. O an kendi odamda ya da daha özel bir alanda değil de salonda olduğum için suçlu muyum? Yasada a)Bir çocuğa müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünleri veren ya da bunların içeriğini gösteren, okuyan, okutan veya dinleten, b) Bunların içeriklerini çocukların girebileceği veya görebileceği yerlerde ya da alenen gösteren, görülebilecek şekilde sergileyen, okuyan, okutan, söyleyen, söyleten'' kişilerin suçlu olacağı yazıyor. Ben suç mu işlemiş oldum? Ama kardeşimin görüp görmediğinden emin değilim, acaba kapıdan yanlışlıkla gördü mü diye endişeleniyorum. Ne olur bana yardım edin. Avukatlara soru soruyorum, kendi kendime mahkemeye gitmeyi ya da en sonunda intihar etmeyi düşünüyorum, çok çaresiz durumdayım. Bu arada kardeşim şu an gayet iyi ve sağlıklı, aramızdaki ilişki de çok iyi. Ama benim içim asla rahat etmiyor.

14-04-2022

Merhaba, ev içinde eşlerin özel aktivitelerini istemeden çocuklar şahit olabilir. Çocukların özel aktivitelerini anne baba ya da kardeşler istemeden bilmeden şahit olabilir. Bunlar zaman zaman rastlanan bir şey ancak sizin bahsettiğiniz yoğun bir suçluluk duygusu ve kaygı, aynı zamanda onaylanmak istiyorsunuz ama verilen cevaplar sizi rahatlatmıyor. Bu gerçekte olandan çok sizin ruhsal dünyanızla ilgili bir şey. Avukatlara psikologlara bu soruları sorarak kendi içinizde rahatlayamazsınız. Rahatlasanız bile uzun vadeli olmaz. Bunun için terapi almanız gerektiğini düşünüyorum.


07-04-2022
EŞİMİN NİYETİ NE OLABİLİR?

MERHABA, 4 BUÇUK YILLIK EVLİYİZ 3 BUÇUK YAŞINDA BİR OĞLUMUZ VAR EVLİLİĞİMİZDE GENEL ANLAM DA SON DÖNEM DE SIKLIKLA EŞİMİN ÇOK SİGARA VE KAHVE TÜKETİMİ,HASTALIĞINA DİKKAT ETMEMESİ,MUTFAKTAN ÇIKMAMASI İLETİŞİMİMİZİN KOPMASI NEDENİYLE SÖZLÜ HAKARETE VARAN TARTIŞMALARIMIZ OLUYORDU 3 BUÇUK AY KADAR ÖNCE BABA EVİNE BİRAZ KALICAM DİYE GİTTİ,SONRA BOŞANMAK İSTEDİĞİNİ BELİRTTİ. YÜZ YÜZE KONUŞTUM,MESAJLAR ATTIM KARŞILIKLI SUÇLAMALI HARARETLİ KONUŞMALAR DA OLDU, SONRA 1 AY BU KONUDA KONUŞMADIM SONRASINDA GEÇEN TELEFON ETTİM GAYET SAKİN KONUŞTUM,MESAJ DA ATTIM ÖZÜR DİLEDİM,YALVARDIM,ÇİFT TERAPİSİ VS. DE ÖNERDİM KENDİMİ İFADE ETMEK İÇİN TEKRAR YÜZ YÜZE GELMEK İSTEDİM NE YAPTIYSAM YÜZ YÜZE GELMEYİ DE BARIŞMAYI DA KABUL ETMEDİ,KENDİ İÇİNDE ŞANSLAR VERDİĞİNİ SÖYLEDİ. BABASININ EVİNE İLK GİTTİĞİ ZAMAN TİKTOK UYGULAMASINI İNDİRMİŞ İÇİ ACIYAN BİR KADIN TARZI VİDEOLAR PAYLAŞIYORDU İKAZ ETTİM UYGULAMAYI KAPATTI,SONRA TEKRAR AÇMIŞ BU DEFA DA SON DÖNEMLER DE GÜZEL FOTOĞRAFLARINI KOYUP VİDEOLAR PAYLAŞIYOR,KENDİSİNİN BU UYGULAMA DA TAKİP ETTİĞİ KİŞİLERİ DE GİZLEMİŞ NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR OLABİLİR

07-04-2022

merhabalar, ne yapmaya çalıştığının cevabını öğrenebileceğiniz tek kişi eşinizdir. en doğru cevabı ondan alabilirsiniz.


06-04-2022
BOŞANMAK İSTEYEN EŞE NASIL DAVRANILIR?

EŞİM İLE 4,5 YILDIR EVLİYİZ EVLENDİĞİMİZDEN BERİ HAYAT ŞARTLARI NEDENİYLE 3 DEFA FARKLI İLÇEYE TAŞINMAK ZORUNDA KALDIK İŞSİZ KALDIĞIM UZUN DÖNEMLER DE OLDU HER NE KADAR KAPIYA ALACAKLI GETİRMESEM,AİLEMİ MADDİ OLARAK MAĞDUR ETMESEM DE PSİKOLOJİK OLARAK ÇOK YIPRANDIM BU SIKINTILAR OLURKEN AİLESİNİN MADDİ VE MANEVİ LAF OLSA DA DESTEĞİ OLMAMASI NEDENİYLE ONLARA KARŞI SÖYLENDİM,EŞİMİN KENDİSİNE ALDIĞIM EŞYALARI DİKKATLİ KULLANMAMASI NEDENİYLE SÖYLENDİM,ANNESİNİN OTURACAĞIM YERE KARIŞMASI NEDENİYLE SÖYLENDİM EVLİLİĞİMİZ BOYUNCA HAKARETE VARAN TARZ DA SÖZLÜ TARTIŞMALARIMIZ OLUYORDU EŞİM SAĞLIĞINA,UYKU DÜZENİNE DİKKAT ETMİYOR,SIK SIK SİGARA VE KAHVE TÜKETİYOR,ALDIĞIM ERZAKLARIN İSRAFINA SEBEP OLUYORDU BU NEDENLE DE ÇOK SÖYLENDİM BİR GÜN EN SON DAYANAMAYIP ''SANA VERECEĞİM SEVGİYİ SOKAK KÖPEĞİNE VERİRİM DAHA İYİ'' DEMEK DURUMUNDA KALDIM TABİ Kİ BU BİR HATA KABUL EDİYORUM NEYSE SONRA Kİ SÜREÇ DE BABASININ EVİNE BİRAZ KALMAK İÇİN GİTTİĞİNİ BELİRTİP OĞLUMLA BİRLİKTE GİTTİ. YILBAŞINI BİRLİKTE GEÇİRMEK İÇİN YANLARINA GİTTİĞİM DE KONUŞMAK İSTEDİM AYRILIK KARARI ALDIĞINI BOŞANMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ REDDETTİM MAHKEMEYE KATILMAM DEDİM,DEVAMINDA SÜREKLİ MESAJLAŞMA KONŞMA İKNA ÇABAM OLDU ÖZÜR DİLEDİM KARŞILIKLI SUÇLAMALAR DA OLDU 1 AY KENDİSİNE BU KONUDA BİR ŞEY SÖYLEMEDİM SONRA HATALARIMIN FARKINA VARDIĞIMI BÜYÜK PİŞMANLIK DUYDUĞUMU BELİRTEREK ÖZÜR DİLEDİM ANCAK İKNA OLMADI NE YAPMAMI ÖNERİRSİNİZ?

06-04-2022

Merhabalar, eşler arası bir şeyler yıkılıp ililişkiyi belli nedenlerle bi taraf bitirme kararı aldıysa, çoğu zaman özür dilemek ve değiştim demek bir sonuç vermeyebiliyor. Karşı taraf somut kanıtlarıyla değiştiğinizi görmek isteyebilir. neden ve nasıl değiştiğiniz konusunda emin olmak ister. Barıştığınızda 1 ay sonrasında yine aynısını yaşamaktan korkabilir. Belliki iletişim sorunları yaşamışsınız. Çift terapisi almak güzel bir seçenek. Hem sizin değişim isteğinizide gösteren bir şey olur bu. İyi günler dilerim..


03-04-2022
Taciz

Arkadaşıma istemediği halde sevgilisi cinsel tacizde bulnmuş. Bu durumda kendisini suçlu görüyor ve intihara kalkıştı. Ona yardım etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

03-04-2022

Merhaba öncelikle bu yasal mercilere bildirilmesi gereken bir durum. Bildirmeniz gerekir. Ondan sonrasında da terapi desteği almasında fayda var.


31-03-2022
İş yerinde moobing

Kusur arayıp beni idari amirime şikayet eden çok bu tarz insanlarla nasıl baş edebilirim ??

31-03-2022

Merhaba, cinsellik ve fantezilerimiz bizim psikolojimizle direkt ilişkili konulardır. Kıskanç olan başkaları ile rekabetten rahatsız olduğunuzdan bundan haz alır noktasına geçiş noktanızı incelemekte yarar var.


27-03-2022
çare ve tedavi bulmamak

Merhaba bende temmuz 2021 tarihinden itibaren beynimin arka kısmında şiddetli yanma boyun bölgemde ani ateşlenme ellerimde titreme ve ciddi halsizlik var aylardır nöroloji beyin sinir cereahisi enfeksiyon hastalıkları kulak burun boğaz dahiliye bütün bölümlere gittim tetkikler yaptırdım en son olarak kafa kol ve sırt hacamatı yaptırdım ama hiçbir şekilde ne hissetiğim ağrılarda azalma nede parmaklarımdaki titreme geçti ağrılarımdan çok yoruldum sizden nasıl bir bölüme gitmem gerektiği ve bu durumun ne olduğu ile ilgili bilgi rica ediyorum.

27-03-2022

Merhabalar ben doktor değilim ancak anlattığınız belirtiler daha çok nörolojinin alanı gibi. Hiç birinde bir sıkıntı görünmüyorsa psikosomatik belirtiler olabilir. Yani psikoloji temelli olma ihtimali var. İlk biyolojik alt temeli var mı inceleyip emin olduktan sonra hala bir şey çıkmıyorsa psikoterapiden faydalanabilirsiniz. Geçmiş olsun.


Loading...
 • 18-05-2022


 • 16-05-2022

  Çok memnun kaldım çok anlatışlı ve ilgili bir doktor taysiye ederi


 • 13-05-2022

  İlgili ve çok kibarr :) Çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler içiin


Loading...
jetklinik whatsapp