User Image

Bilge Arslan

Psikolog

(2)
 • Online Seans Ücreti : ₺189
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
25 May
Çarşamba
26 May
Perşembe
27 May
Cuma
28 May
Cumartesi

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

Özgeçmiş

Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji lisans bölümünden 2020 yılında mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi’nde sosyoloji programına başlamıştır. Lisans eğitimi süresince yurt içi ve yurt dışı olmak üzere klinik odaklı stajlar yapmıştır. 

Ruh Sağlığı Merkezi’nde fotoğrafçılık ve edebiyat atölyeleri düzenlemiş, etkileşim sağlamıştır. Portekiz’de bir sivil toplum kuruluşunda bağımlılık stajı gerçekleştirmiştir. Bu süreçte ergoterapi ve sanat terapisi çalışan klinik psikologların gözetiminde grup terapilerine ve etkileşim toplantılarına katılmıştır. İstanbul’da ise özel bir hastanede psikiyatri polikliniğinde vaka gözlemi ve psikofarmakoloji bilgisi kazanmıştır. Yetişkin odaklı stajlarının yanı sıra bir anaokulunda  çocuk gelişim gözlemi ve test bilgisi kazanmıştır. 

Sanat terapisi ve bilişsel davranışçı terapi çalışmaktadır. Uzmanlık alanları  kaygı, panik bozukluk, fobiler, takıntılar, okb, sosyal kaygı, ilişki problemleri, sınırlar, iletişim ve sınav kaygısıdır.

Sertifikalar

 

 • Bilişsel Davranışçı Terapi - DATEM (Ebru Şalcıoğlu) - Ocak 2020 halen

Panik bozukluk, sosyal kaygı, obsesif kompulsif bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, 

 • Healing with the Arts, University of Florida - 2020

 • Afet Kültürü Eğitimi - 2020

 • Çocuklarla Sanat ve Yaratıcılığa Farklı Bir Bakış - 2020

 • Psikolojik Sağlık ve Sağlamlık - 2020

 • Psikolojik İlk Yardım - 2020

 • Çocuk Testleri Uygulayıcı Sertifikası- Arzu Listesi, Bier Çümle Tamamlama, Louisa Duss, Coopersmith Öz Saygı Envanteri, Piers Harris Öz Saygı Envanteri, Aile Değerlendirme Ölçeği, D2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Catell 2-A Zeka Testi, Raven Şekil Örüntü Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolıtan Okul Olgunluğu Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği.), (Eylül 2020)

 • Sanat Psikoterapilerine Giriş

Son Makaleleri

17-07-2021
Başka bir adam bana baktı diye eşim benimle konuşmuyor ne yapmalıyım?

Dün akşam eşimle dışarı çıkmıştık bi adam benim kalçama bakıp yanındaki başka kişiye beni göstermiş eşimde farkedip adamın üzerine yürüdü ben durdurdum. Sonra eşim bana bağırdı çağırdı hakaret etti benim ne suçum var dedim suç sende düzgün giyin dedi. Üzerimde geniş pantolon ve bisiklet yaka tişört vardı. Daha ne kadar düzgün giyinebilirim dedim daha da sinirlendi. Ve şu an benimle hiç konuşmuyor. Dün gece başka odada uyudu. Konuşmaya çalışıyorum suratıma bakmıyor.Neden böyle davranıyor ve ben ne yapmalıyım bu durumda?

19-07-2021

Çiftler arasında bazen kıskançlık problemi olabilmektedir. Kıskançlığın bir çok nedeni olabilir. Bunun için partnerinizle bunu açık bür şekilde konuşmalısınız. Ancak doğru zaman ve doğru iletişim şekliyle birbirinizi anladığınız bir iletişim gerçekleştirebilirsiniz. Dolayısıyla sorunun cevabı sizin tek başınıza ulaşabileceğiniz bir yerde malesef değil. Güzel günler dilerim


31-05-2021
Neden böyle davranıyorum

Sürekli kendimi ezme durumu halindeyim insanların bana normal bakışlarını bile kafamda kurup benimle dalga geçiyorlarmış gibi düşünüyorum kendimi azıcık bile sevmiyorum sevemiyorum sürekli kendimi aşağılayıp herkesi kendimden üstün görüyorum

06-06-2021

Merhabalar, kendimize karşı bazen merhametli olamayabiliyoruz. Aksine karşı tarafa daha merhametli davranabiliyoruz. Öz sevgi, öz şefkat çalışarak bu durumun üstesinden gelebilirsiniz.


21-05-2021
Utangaçlık

Merhaba, ben sevgilim olduğunda yanında rahat hareket edemiyorum. Kendim olamıyorum. Bu bazı ortamlarda da oluyor. Arkadaş çevremde konuşkan, neşeli, sosyal bir insanım. Tanımadığım yabancı gruplarla beraberken bazen elimi kolumu nereye koyacağımı ne konuşacağımı bilmiyorum. Bazen ellerim titriyor ama bu durum evde tek başıma yemek yerken de oluyor. Sosyal fobiye dönüşmesinden korkuyorum. Hayatımda çok nadir utandigim anlar utandigim kişiler olmuştur ama bunu şimdilerde çok kafama takmaya başladım. Geçen tanımadığım bir ortama girdim ve gerildim. Bunu herkes mı yaşıyor yoksa anormal bir durum mu yardım almam gerekiyor mu

22-05-2021

Merhabalar, yaşadığınız sorunun fünlük hayatınızı ne derece etki ettiğine göre sorunuzun cevabı değişir. Eğer günlük hayatınızda aksamalara sebep oluyorsa şikayetiniz, yardım almanız sağlıklı olur. Ancak dediğiniz gibi bu durumda da anormal demeyiz. Bahsettiğiniz şikayetler zaman zaman herkesin yaşayabileceği ve yaşadığı problemler. Bunun için yardım alıp almayacağınızı belirleyen şey, sizi ne kadar engellediği ve rahatsız ettiğidir. Dilerseniz ücretsiz ön görüşme alarak daha sağlıklı karar verebilirsiniz.


19-05-2021
Ara vermek

Merhabalar 2bucuk yıllık sevgiliyiz 1yil oldu nisanlanali her sürekli kavga ve tartismalarimiz oluyor en son ki tartışmada tartışırken bana 1ay ara vermek istediğini söyledi bunun yanlış bir karar olduğunu aranın benim için saçma olduğunu çözüm odaklı yanassamda vazgeçmedi hatan var diye tutturdu ve bunu söyledi ne yapmam gerek ben ara vermek istemiyorum biticekse bitmesini ara verip de üzülmek istemiyorum ne yapmam ve nasıl davranmam lazım

19-05-2021

Merhabalar isterseniz ücretsiz ön görüşme alarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Buradan yönlendirme yapmam malesef mümkün değil. Kendi ihtiyaçlarınızı ve ilişkinin dinamiğini anlamak sorunu anlamlandırmak için en önemli adım olacaktır. Sağlıklı günler dilerim


07-05-2021
İrritabk barsak sendromu hakkında;

Merhabalar , yaklaşık 1 yılı aşkın süredir irritabl barsak sendromu hastasıyım. Sosyal yaşantım o kadar çok etkilendi ki dışarı çıkamaz hale geldim. İlaçlardan , fodmap diyetine kadar herşeyi yaptım ama bir sonuca ulaşamadım. Bu konu hakkında ne önerirsiniz?

08-05-2021

Merhabalar, bunun hakkında öncelikle gastrolojiden randevu almanız gerekiyor. Eğer aldıysanız ve tedaviniz devam ediyorsa psikolojik desteğin etkisi olacaktır. Bağırsak ikinci beyin olarak geçiyor ve stresten çok etkileniyor.


Loading...
 • 10-05-2021

  Bilge hanımle ön görüşmemiz çok iyi geçti , gayet enerjisi yüksek ve ne yaptığını biliyor teşekkürler.


 • 30-04-2021


Loading...
jetklinik whatsapp