User Image

Oğuzhan Taşdelen

Psikolog

(6)
 • Online Seans Ücreti : ₺189
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
25 May
Çarşamba
26 May
Perşembe
27 May
Cuma
28 May
Cumartesi
20:00 00:00 00:00 00:00
22:00 22:00 21:00 14:00
23:00 15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
  veya  

Özgeçmiş

Merhabalar, ben Psikolog Oğuzhan Taşdelen. Psikoloji lisans eğitimimi burslu olarak öğrenim gördüğüm Hasan Kalyoncu Üniversitesinde 2016 yılında tamamladım. Lisans döneminde birçok seminer ve konferansa katıldım. Öğrencilik yıllarında teorik eğitimime ek olarak Psikiyatri servisi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Anaokulunda görev aldım. Lisans eğitimim sonrasında psikolojinin farklı alanlarında deneyim kazandım.

-Kişisel Gelişim ve Danışmanlık Merkezinde bireysel seanslar ve kişilik envanteri uygulamaları,

-Anaokullarında görev aldığım dönemde Ebeveynlere yönelik danışmanlık hizmeti ve çocuklar için gelişim test uygulamaları ve raporlamaları,

-Kamu kurumuna atandıktan sonra aktif olarak yetişkinlerle çalışmaktayım. Yetişkinlere yönelik Bireysel ve grup terapi seansları gerçekleştirmekteyim. Ruh sağlığına yönelik Seminer ve sunum gibi eğitici faaliyetlerime de devam etmekteyim.

Herkes yaşamında birtakım güçlükler ve içinden çıkamadığı durumlarla karşılaşabilir. Hatta, kimileri için tekrar eden olumsuz durumlar kaçınılmaz gibidir. ''Kendi”mizi geliştirebilir, değiştirebilir ve yaşamı kendimiz için anlamlı ve kaliteli hale getirebiliriz. Bunun için sadece bir yerden başlamak gerek…

İnsana dair herhangi bir mesele seanslarda çalışma konusu olabilmektedir. Kaygı, evlilik problemleri ve ilişki problemleri, obsesyon ve kompulsiyonlar, bağımlılık, kayıp, yas ve ölüm ile ilişkili meseleler, anlam arayışı, kendine yabancılaşma, yalnızlık ve değersizlik, panik atak ve depresyon gibi konularda görüşmeler yapmaktayım.

 

Birey, problem ve hedefler baz alınarak, Eklektik yaklaşım çerçevesinde en uygun terapi yöntem ve tekniklerini uygulamaktayım.

28-04-2022
hiperaktivite bozukluğu

Merhaba hocam bende hiperaktivite bozukluğu var ve ben polis olmak istiyorum bunun bir tedavisi varmı yani ilerde polis olmama engel olurmu

29-04-2022

Merhabalar. Elbette tedavisi mümkündür. Diğer sorunuz için ilgili kurumun sağlık yönetmeliğini incelemeniz daha faydalı olacaktır.


14-04-2022
Ağır Depresyon ve Çaresizlik

Merhaba, ben 16-18 yaşlarımdayken evimde ve salonda bazı cinsel içeriklere görüntülere bakmıştım, fakat daha sonra pişman oldum ve bir daha yapmadım, bu konuyu da hiç düşünmedim. Olayın üzerinden 6-7 yıl geçti ve bu olay 1 aydır çok fazla aklıma takılıyor. Kardeşim (o zaman 8-9 yaşlarındaydı) veya annem beni yanlışlıkla ben fark etmeden görmüşler midir? Eğer kardeşim beni gördüyse ben onu taciz mi etmiş olurum? Asla birinin beni görmesi ya da annemin ve kardeşimin o görüntüleri görmesi gibi bir amacım ve niyetim yoktu, dikkatsizlik ve hata ile oldu. O an kendi odamda ya da daha özel bir alanda değil de salonda olduğum için suçlu muyum? Yasada a)Bir çocuğa müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünleri veren ya da bunların içeriğini gösteren, okuyan, okutan veya dinleten, b) Bunların içeriklerini çocukların girebileceği veya görebileceği yerlerde ya da alenen gösteren, görülebilecek şekilde sergileyen, okuyan, okutan, söyleyen, söyleten'' kişilerin suçlu olacağı yazıyor. Ben suç mu işlemiş oldum? Ama kardeşimin görüp görmediğinden emin değilim, acaba kapıdan yanlışlıkla gördü mü diye endişeleniyorum. Ne olur bana yardım edin. Avukatlara soru soruyorum, kendi kendime mahkemeye gitmeyi ya da en sonunda intihar etmeyi düşünüyorum, çok çaresiz durumdayım. Bu arada kardeşim şu an gayet iyi ve sağlıklı, aramızdaki ilişki de çok iyi. Ama benim içim asla rahat etmiyor.

14-04-2022

Merhabalar. Size yardımcı olmak isterim. Dilerseniz takvimimden uygun olduğunuz bir zamanı seçerek randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.


07-04-2022
EŞİM NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR OLABİLİR?

MERHABA, 4 BUÇUK YILLIK EVLİYİZ 3 BUÇUK YAŞINDA BİR OĞLUMUZ VAR EVLİLİĞİMİZDE GENEL ANLAM DA SON DÖNEM DE SIKLIKLA EŞİMİN ÇOK SİGARA VE KAHVE TÜKETİMİ,HASTALIĞINA DİKKAT ETMEMESİ,MUTFAKTAN ÇIKMAMASI İLETİŞİMİMİZİN KOPMASI NEDENİYLE SÖZLÜ HAKARETE VARAN TARTIŞMALARIMIZ OLUYORDU 3 BUÇUK AY KADAR ÖNCE BABA EVİNE BİRAZ KALICAM DİYE GİTTİ,SONRA BOŞANMAK İSTEDİĞİNİ BELİRTTİ. YÜZ YÜZE KONUŞTUM,MESAJLAR ATTIM KARŞILIKLI SUÇLAMALI HARARETLİ KONUŞMALAR OLDU SONRA 1 AY BU KONUDA KONUŞMADIM SONRASINDA GEÇEN TELEFON ETTİM,MESAJ DA ATTIM ÖZÜR DİLEDİM KENDİMİ İFADE ETMEK İÇİN TEKRAR YÜZ YÜZE GELMEK İSTEDİM NE YAPTIYSAM YÜZ YÜZE GELMEYİ KABUL ETMEDİ BANA ŞANS VERMEYİ REDDETTİ KENDİ İÇİNDE ŞANSLAR VERDİĞİNİ SÖYLEDİ. BABASININ EVİNE İLK GİTTİĞİ ZAMAN TİKTOK UYGULAMASINI İNDİRMİŞ İÇİ ACIYAN BİR KADIN TARZI VİDEOLAR PAYLAŞIYORDU İKAZ ETTİM UYGULAMAYI KAPATTI,SONRA TEKRAR AÇMIŞ BU DEFA DA SON DÖNEMLER DE GÜZEL FOTOĞRAFLARINI KOYUP VİDEOLAR PAYLAŞIYOR,KENDİSİNİN BU UYGULAMA DA TAKİP ETTİĞİ KİŞİLERİ DE GİZLEMİŞ NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR OLABİLİR

08-04-2022

Merhabalar. Size yardımcı olmak isterim. Dilerseniz takvimimden uygun olduğunuz bir zamanı seçerek randevu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.


02-04-2022
Karşılıklı ilişkiler

Karşılıklı ilişkilerde örneğin sevgililikte iletişim en ufak bir soğukluk ya da kopukluk olduğunda acaba bir şey mi yaptım ya da şu dediğime mi bozuldu gibi düşüncelere kapılmak normal mi

02-04-2022

Merhabalar. Size yardımcı olmak isterim. Dilerseniz takvimimden uygun olduğunuz bir zamanı seçerek randevu oluşturabilirsiniz.


02-04-2022
Aldatılma

Ortalama 4-4,5 yıl önce aldatıldım ve aldatıldığımı yeni öğrendiğim süreçte destek olan iş arkadaşımla 1 2 ay içerisinde sevgili olduk, 4 yıldır beraberiz şuanda ilişkimiz pek normal gitmiyor yaşanan olumsuzluklar içime aldatılma şüphesi, güvensizlik hissi veriyor bu durumda neler yapılabilir

02-04-2022

Merhabalar. Size yardımcı olmak isterim. Dilerseniz takvimimden uygun olduğunuz bir zamanı seçerek randevu oluşturabilirsiniz.


07-03-2022
Artık eskisi gibi sevilmemek

Abim gibi bildiğim aramızın çok iyi gittiği Birinin hayatımıza başka bireyler girerek benden uzaklaşması onlara yakın olması onlar İle vakit geçirmesi ve bu durumun beni çok üzmesi

07-03-2022

Merhabalar. Bu durum hayatınızı nasıl etkiliyor? Üzülme ile birlikte neleri yoğun hissedersiniz? Dilerseniz ücretsiz ön görüşme gerçekleştirebiliriz veya takvimimden size de uygun bir gün-saati seçerek randevu oluşturabilirsiniz.


04-03-2022
aynı anda 2 kişi

merhaba oguzhan bey aynı iş yerinde birisiyle önce yakın arkadaştık ama şimdi arkadaşlıktan ötekiyiz fakat 7 senelik sevgilisi var yurt dışında doktora yapıyor biliyorum içinde oldugum durum çok kötü ama kendime engel olamıyorum benimle çok ilgileniyor bana değer veriyor bana kendimi çok özel hissetiriyor ama benimle zaman geçirmek için konuştugunu düşünmeden de edemiyorum arada kalmışlık hissediyorum ne yapacagımı bilemiyorum bana yardımcı olur musunuz?

04-03-2022

Merhabalar. Elbette size destek olmak isterim. Anladığım kadarıyla yoğun şekilde iç çatışmalar yaşıyorsunuz. Bu oldukça can sıkıcı ve yorucu olmalı. Bahsettiğiniz durumun günlük yaşamınıza etkileri, anlamları, beklentileriniz ve geçmiş ilişki deneyimlerinizin muhakkak konuşulması gerekir. Herhangi bir uzman ile Psikoterapi sürecine başlamanızı öneririm. Benden randevu almak isterseniz de takvimimden size uygun olan günü-saati seçebilirsiniz. İyi günler dilerim.


03-03-2022
Cinsel Terapi

Merhaba, başlıkların altında cinsel terapi göremedim, sorunumun vajinusmus olduğunu düşünüyorum, yardımcı olabilir misiniz?

03-03-2022

Merhabalar. Bu alanda destek sağlayamıyorum. Diğer uzman arkadaşlarımızın profillerinden çalışma alanlarını inceleyebilirsiniz. İyi günler dilerim.


02-03-2022
Genel

Merhaba instagramda bir söz okudum yanlış yapan insanlar hatalarından ders çıkarmadığı için hayat ders çıkarmadığı olayın güncel halini meydana getiriyormuş benim burda anlamadığım şey burda yanlış dediği ne oluyor örneğin yalan söyleme veya hırsızlık yapma bir yanlış ders çıkarmak gerekir örneğin dini veya psikolojik kişiden kişiye değişen şeyler var ve insanlar yanlış yaptığı halde mutlu mesela bir bayanın başörtüsüz olması veya bir erkeğin iddia gibi sayısal oynaması veya psikoloji açısından herkes duygusunu ifade etmiyor tercih ediyor yani siz ne dersiniz bu durum hakkında daha fazlası mükemmeliyetçilige kayıyor

03-03-2022

Merhabalar. Ne yazık ki sosyal medyada bu tarz sözler sıkça paylaşılıyor. Sanki bilimsel bir araştırmanın ürünüymüş şeklinde veya 2+2=4 eder gibi bizlere sunuluyor. Sağlıksız paylaşımlar olarak değerlendiriyorum. Farklı açıdan bakarak içsel değerlendirmelerinizi yapabilirsiniz. Bu söz hangi duygularınızı aktive etti? Bu duygu veya benzer hisler bize nereden tanıdık gelir? Tekrar yaşamak istemediğimiz şeyler nelerdir? .. Vereceğimiz yanıtlar bizim için anlamlı bir keşfin ilk adımı olabilir. Randevu oluşturmak isterseniz takvimimden size de uygun olan gün-saati seçebilirsiniz.


13-02-2022
Kıyaslanmak

Başkalarıyla kendimi kıyaslayarak stres yapıyorum bu beni çok kötü etkiliyor çözüm yolu nedir?

14-02-2022

Merhabalar. Biliyoruz ki her bireyin kişilik özellikleri birbirinden farklı. O yüzden bu soruya kişiyi tanımadan genel geçer bir yanıt vermek sağlıklı olmayacaktır. Fakat ruhsal yakınmanızın sizdeki yerini, olumlu-olumsuz etkilerini anlamak adına kendinize şu soruları sorabilirsiniz; ne zamandan beri bunu yapıyorum? problem olarak görmeye ne zaman başladım? kıyaslama sonucunda hissettiğim duygular neler? kıyaslama yapıyor olmamın bana olumlu katkısı varsa eğer, bu ne olabilir?. Takvimimden sizin de uygun olduğunuz gün ve saati seçerek randevu oluşturabilirsiniz. İyi günler dilerim.


Loading...
 • 24-05-2022


 • 22-03-2022


 • 05-03-2022

  Tebessümlü. Güzel dinleyen anlayan bir beyefendi. Ilk görüşmemiz güzel yol alınır gibi hissediyorum. Teşekkür ediyorum


 • 28-02-2022


 • 27-02-2022

  samimi ve güleryüzlü bi uzmandı soru işaretlerimi gidermede yardımcı oldu teşekkür ederim


 • 27-02-2022

  Çok memnun kaldım.Oğuzhan Bey'e çok teşekkür ederim.Seanslarıma devam edeceğim.İlk seansımdan sonra bile kendimi çok hafiflemiş hissettim.


Loading...
jetklinik whatsapp