User Image

Tuğba Çalışkan

Psikolog

(3)
 • Online Seans Ücreti : ₺189
 • Seans Süresi : 50 Dk
 • Ücretsiz Ön Görüşme
5 Tem
Salı
6 Tem
Çarşamba
7 Tem
Perşembe
8 Tem
Cuma

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

  veya  

Özgeçmiş

Merhabalar, ben psikolog Tuğba Çakaloğlu Çalışkan. İstanbul Şehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programını tamamladıktan sonra Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimini tamamladım. Çocuk ve Ergen Bilişseld Davranışçı Terapi eğitimini, Denver Gelişimsel Tarama Testi eğitimini, Psikolojik Testler eğitimini, Psikoterapi Teknikleri eğitimini, Disleksi Eğitici eğitimini ve Dikkat Testleri eğitimini aldım. Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Araştırma Hastanesinde yetişkin akut bölümünde staj deneyimledim. Ardından özel bir anaokulunda bir eğitim yılı boyunca öğrencileri gözlemleme, velileri ile görüşme, ilkokula hazırlık testleri uygulamada ve sosyal gelişim basamaklarını arttırmalarına yardımcı olmada görev aldım. Staj deneyimim boyunca İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldum. Sonrasında Başakşehir'de bulunan özel bir rehabilitasyon merkezinde 1 yıl boyunca kurum psikolokluğu,   ÖÖG tanısı almış çocuklarla akademik başarı, grup seansları, aileleri sürece dahil etme ve 2-15 yaş arası bireyler ile seans yapma fırsatı elde ettim. Yetişkin ve ergen olmak üzere online seanslar vermekteyim. 2-10 yaş arası çocuklara yüzyüze oyun terapisi uygulamaktayım. 12 yaşına kadar Özgül Öğrenme Güçlüğü tanısı almış çocuklara ise özel ders vermekteyim.

EĞİTİMLER:

DENEYİMSEL OYUN TERAPİSİ 1. VE 2. DÜZEY EĞİTİMİ

ÇOCUK VE ERGEN BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ EĞİTİMİ

DİKKAT TESTLERİ EĞİTİMİ

ÇOCUK DEĞERLENDİRME VE PSİKOLOJİK DEĞERLENDİRME TESTLERİ EĞİTİMİ

MONTESSORİ EĞİTMEN EĞİTİMİ

DENVER 2 GELİŞİMSEL TARAMA TESTİ 

BUUPRO DİSLEKSİ EĞİTİCİ EĞİTİMİ

DİSLEKSİ EĞİTİCİ EĞİTİMİ

YETİŞKİN PSİKOTERAPİSİ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

  • Merhabalar, Öncelikle bahsettiğiniz tanılar bir psikiyatri doktorunun klinik değerlendirmesi Sonucu teşhis edilir ve tanı konulur. Eğer böyle bir reçeteniz varsa, bir psikolog ile seanslara başlamanızı söyleyebilirim. Alacağınız profesyonel yardım üstesinden gelmeniz konusunda destek olacaktır.

Loading...
 • 17-06-2022

  Öncelikle Tuğba hanıma teşekkür ederim. 11 yaşında kızımız ile iletişimi çok iyi yakaladı ve kızım artık kendisi Tuğba abla ile ne zaman görüşeceğim neden görüşmüyorum diye bizlere sorgulama yapmaya başladı. 3 Seansta istemediğimiz hareket ve konuşmalarda fark gördük. Bir baba olarak ne yapacağım ben şimdi nereye gideceğim dediğim anda Allah karşıma Tuğba hanımı çıkardı .Kendisine tekrar teşekkür ederim.


 • 01-05-2022

  10 yaşındaki kızımız için randevu aldık güzel bir iletişim kurdular. Kızımız tekrar görüşmek istiyor.


 • 01-05-2022

  İlk seansımızı gerçekleştirdik. İlgisi için teşekkür ederiz.


Loading...
jetklinik whatsapp