User Image

Kübra Sümeyye Şahin

Psikolojik Danışman

(1)
  • Online Seans Ücreti : ₺150
  • Seans Süresi : 50 Dk
  • Ücretsiz Ön Görüşme
20 May
Cuma
21 May
Cumartesi
22 May
Pazar
23 May
Pazartesi

Bu tarihler arası için uzmanınız takvim oluşturmamış!

  veya  

Özgeçmiş

İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü yüksek bir not ortalaması ile bitirdim. zorunlu stajlarımı İstanbul Erkek Lisesi ve istanbulda bir devlet ortaokulunda yaptım. Rehabilitasyon merkezi ve ilk okul seviyesinde bir özel okulda ise gönüllü stajlar yaptım. Bu süre zarfında satajdaki danışman hocalarımın bilgi ve birikimlerinden bir çok yönden faydalandım. Dezavantajlı çocuklarla çalışan bir merkezde çocuklar ile oyun ve saat terapisi seansları yürüttüm. Lisans hayatım boyuca; Oyun Terapisi , Sanat Terapisi , Çözüm Odaklı Terapi , Çocuk Resimleri Yorumlama eğitimleri aldım. Bunun yanında  Otizm, Şizofreni, Vajinismus konularda eğitimler aldım. Psikoyatrist Tahir Özakkaş'ın geliştirmiş olduğu farklı, kısa süreli ancak çok yoğun bir terapi yöntemi olan Hücum Terapisi uygulayıcı eğitimi aldım. Davranış bilimleri enstitüsü tarafından verilmekte olan çocuk ve ergenlerde  psikolojik sağlamlık eğitimi aldım.  Mindfulness meditasyon ve nefes egzersizleri eğitimi aldım. Hobi olarak başladığım Yoga'yı tüm hayatıma kattım ve eğitmenlik sertifikası alarak grup ve özel dersler vermeye başladım. Aynı zamanda şu anda bir Uzm. Psikolojik Danışmanın yanında çalışmaktayım. Hem psikolojik danışmanı asiste etmekteyim hem de online danışan görmekteyim.

Son Makaleleri

  • Uzman/Hekim henüz makale yayınlamamıştır.

11-01-2022
Rüya hak.

Merhabalar,Ben ümit şener yaklaşık 10 senedir her uyuduğunda ya da gözümü her kapatıp yarı uyku halinde her seferinde film niteliğinde anlamsız rüyalar görüyorum.nedeni nedir bellek doldu artık.teşekkürler

13-01-2022

Merhabalar Ümit Bey, Freud rüyalar aracılığıyla; günlük hayatta karşılaştığımız durumlara karşı ahlaki olmadığı için veremediğimiz tepkileri örtük olarak verebildiğimizi ve bu sayede bu olayların üzerimizdeki etklierini hafiflettigimizi söylemiştir. Bu rüyaları günlük sorunlarınızın etkisi azaltmak ya da sizi derinden etkileyen bir olayın telafisi için görüyor olabilirsiniz. Daha detaylı konuşmak için ön görüşmeye beklerim.


13-12-2021
Fobi

Ben bir sosyal fobiyim. 2 yıldır evde oturuyorum ve hiçbir yere çıkmıyorum. Insanlardan korkuyorum. Bana öyle geliyor ki insanlar vahşi ve hayvanlar gibi. Kim, nasıl, ve ne zaman, bana saldırır. Tehlikeyi hissediyorum. Bundan nasıl kurtulabilirim?

13-12-2021

Merhabalar, lisans dönemimde sosyal fobi üzerine bir program geliştirdim. Ve en çok çalıştığım alan. Sizi daha iyi anlayabilmem için Ön görüşme yapmamızın uygun olacağını düşünüyorum. Görüşmek üzere.


05-12-2021
Madde

Madde bağımlılığın dan kurtulmak istiyorum öyle eroini ve metenfamin bağımlısıyım

13-12-2021

Merhabalar bir psikiyatriste başvurmanızı öneririm. Madde kullanımında yoksunluk dönemi olduğu için ilaç kullanımı gerekli olacaktır diye düşünüyorum.


04-12-2021
Merhaba doktor hanım. Benim sevgilim bipolar ve ağır bir depresif döneme girdi.

Kendisi askerde ve günlük yaşamı oldukça olumsuz etkileniyor. Bu dönemde beni asla yanında istemiyor. Hep yanlız atlatmış ailesi ve çevresi düzgün insan değiller hep yanlız bırakılmış şimdi bende yanlız bırakayım istiyor kendime hakim olamayım kavga ettiğim oldu ama bu bir çözüm değil. Sizce nasıl yaklaşmam daha doğru olur

06-12-2021

Merhabalar, Seyir nasıl ilerliyor net olarak bilmediğim için size ancak birkaç genel geçer bilgi verebilirim. Her durumda olduğu gibi ruhsal rahatsızlıklarda da sosyal destek çok önemlidir. Eger ki erkek arkadaşınızın sizi uzakta tutmak istemesi atak dönemlerinde oluyorsa ona bunu açıklayabilirsiniz "Bu davranışların şu anki ruh halinden kaynaklanıyor ve ben senin her anında yanında olmak istiyordum." Gibi. Bu sayede de erkek arkadaşınızda da farkındalık oluşacaktır. Neyi neden yaptığını zamanla fark edecektir. Kişi fark davranışlarını ve kaynağını fark ettikçe değişim ve dönüşüm başlar. Ayrıca onun yanında olma isteğinizi de ona yardım etmekten ziyade istediğiniz ve ona karşı olan duygularınızdan kaynaklı olduğunu belli edip söyleyebilirsiniz. İnsan sosyal bir canlıdır bu nedenle iyi veya kötü günlerinde yanında birilerinin olması ya da olmasını istemesi çok doğaldır. Son olarak ilaç kullanımı çok önemlidir. Sevgiler.


Loading...
  • 09-01-2022


Loading...
jetklinik whatsapp